Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A router-be nem tudok belépni...

A router-be nem tudok belépni mióta levizelte a macska. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sajnos durván rávizelt a macskám, Pár napig szárítgattam azóta bekapcsoltam és működik, de nem tudok belépni a kezelő menübe. felhasználónév, jelszó: admin/admin Ezek vannak gyárilag, nem változtattam rajta, de nem fogadja el azóta. Lehet kiment valami áramkör a routerban?


Egy ilyen router-ről lenen szó: [link]


Jó kis router volt, sajnálom eléggé.:(



2020. ápr. 28. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát úgy néz ki, hogy kénytelen leszel venni egy újat, a macskát meg rászoktatod a bilire.
2020. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 De az a fura, hogy amúgy működik. Kapcsolódik is a netre, s rácsatlakoztatott eszközöket is felismeri, de valamiért a felületre nem tudok belépni. Ilyen létezik, hogy csak egy bizonyos dolog romlik el benne? Már reseteltem is, de nem oldotta meg.
2020. ápr. 28. 08:57
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljes factory resethez kb. meddig kell nyomva tartani a reset gombot?
2020. ápr. 28. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem felejtetted el a jelszót?
2020. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Nem változtattam meg soha.
2020. ápr. 28. 09:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig kell nyomni, míg újra nem indul. Ha elengedésre indul újra, akkor csak újraindítod. Teljes resethez addig kell nyomni amíg nyomás közben újraindul. Amúgy igen, lehetséges hogy csak bizonyos része megy tönkre. Láttam olyat amibe villám ment, a lan portjai durrantak el, a wan port és a wifi működött.
2020. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ilyen létezik, hogy csak egy bizonyos dolog romlik el benne?"

Igen.

Habár egyetlen eszközről van szó, az több, egymástól jól elkülöníthető részből áll. Most egy buta hasonlat: ha a tévén az előlapi gombok elromlanak, attól még maga a tévé - ha sikerül máshogy bekapcsolni - teljesen működőképes lehet.


Esetleg ha bátor vagy, áramtalanítsd, csavarozd szét, és most le izopropil-alkohollal!

2020. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelentem, működik a router!


Az volt a gond, hogy a manualban leírt 192.168.0.1-es IP címmel probáltam belépni, de az ottani felületen nem fogadta el a belépést.


Most ezzel a programmal megnéztem mi a router pontos belépési címe: [link]


És ez megmutatta, hogy a router címe 192.168.1.1. Így egy másabb kinézetű tp-link felület jött be és ott már sikerült belépni az admin/admin névvel.

2020. ápr. 28. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!