Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD-re Windows 10-et vagy...

HDD-re Windows 10-et vagy 7-et érdemesebb telepíteni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már SSD lenne ajánlott, de most nem kivitelezhető.

2020. ápr. 28. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
8.1-et (lehetőleg az Embedded Industry Pro-t).
2020. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 A 10 miért nem jó? Túl lassú lenne?
2020. ápr. 28. 23:21
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanolyan sebességű operációval dolgoznak nagyságrendileg. Semmivel sem optimálisabb a 10, mint a 7, a 8.1 meg egy fos. Valahogy a MS-nak mindig volt két rendszer között egy mostohája, ilyen a 8x is. Ha van elég ramod, és nem indítod újra a géped egy jódarabig, szépen fog menni hdd-n is. Egyébként egy 128-as ssd 8 rugó legfeljebb használtan, a hdd-d meg kapacitásfüggően 3-4. Csak megoldod ;)
2020. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
3.-as válaszoló: Egyébként lehet meglepődsz azon ,amit mondok,de a 8.1 egy kissé stabilabb is volt talán,mint mostanság a 10. Ismerek olyan embert ,aki magas szintű munkára használta eléggé hozzáértő emberke és semmi baj nem volt,mióta WIN10-et kellett feltennie a programjai miatt csak a sz*pó roller megy. Nyilván,mindenkinél máshogy előjöhet egy két hiba,minden esetre én is tudnám ajánlani a 8.1-et. Persze ezt a kérdező majd eldönti.
2020. ápr. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#4 Mi a magas szintű munka?
2020. ápr. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 8.1-et használok egy 7200RPM-es HHD-re telepítve és a boot idő úgy mindennel együt fél perce és akkor már nyugodt állapotban van a processzor használat.
2020. ápr. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Mindenre 7-et érdemes, ha van minden hardveredhez 7-es driver. Az az utolsó használható windóz, a 10 pedig a valaha volt leghulladékabb.
2020. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A 8.1 egyáltalán nem használhatatlan. Ha felraksz hozzá egy Classic Shell-t, akkor ez az undorító és használhatatlan "kezdőképernyő" eltűnik. A mindenféle "egérmozdulatokat" meg ki lehet kapcsolni, és akkor kapsz egy Win 7-nél több funkcióval rendelkező, optimalizált, gyors, biztonságos rendszert.

Akik lepontozták az első választ, valószínűleg még nem használtak egy korrektül beállított 8.1-et. Gyárilag valóban fos, de könnyen lehet rajta segíteni.

2020. ápr. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

W8 a classic shellel teljesértékűvé válik tényleg.


Én is a többi hardverhez csatolnám, hogy milyen windows. Ha egy régi szar, mint nekem, akkor erre már W8-as driverek sincsenek, így W7 az egyetlen opcióm.

2020. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem is értem, miért a hdd/ssd a szűk keresztmetszet szerintetek. Egy lassú hdd is betölt egyszer, és jó esetben csak egyszer kell betöltenie restartig, ha van elég ram. És ha van elég ram, a pagefile miatt sem darálja szét a vinyót. Az viszont teljesen mindegy, hogy épp milyen NT alapú rendszert teszel fel, mind egy kaptafa. Semmivel sem optimálisabb egy W10, mint egy W7, ha sz*r a hardver. Ha kevés a ram, el kell felejteni ezeket a rendszereket, millió egy kis erőforrásigényű linux áll rendelkezésre, és nem állja meg a helyét, hogy neked vindóz kell; meg kell érteni, hogy egy kávéfőzőre se tehetsz fotosoppot.
2020. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!