Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi Western Digital Elements Portable külső merevlemezek között?

Figyelt kérdés

1., Western Digital Elements Portable SE

termékkód: WDBU6Y0020BBK-WESN


Ez csak az eMAG-on van és olcsóbb egy kicsit, viszont 3 év a garancia.

Ennél az eMAG oldalán forgalmazónak az eMAG van feltüntetve.


2., WD Elements Portable

termékkód: WDBU6Y0020BBK


Ez viszont minden online áruházban megtalálható viszont cs 2 év garanciával és drágábban.

Ennél az eMAG oldalán a BestMarkt van forgalmazóként feltüntetve, míg más oldalakon nem találtam olyat, hogy forgalmazó.


Elképzelhető, hogy maga a termékek teljesen azonosak?

Lehetséges, hogy csupán a forgalmazó miatti különbség az oka az ár és a garancia idő altérésnek?

És hogy lehet, hogy mindenhol 2 év míg egy helyen 3 év? Meg lehet bízni a 3 évben?


(Ha valaki ismeri ezt a terméket, meg tudná mondani, milyen hosszú a hozzá adott usb kábel, és hogy megbízhatóak-e?)


Köszönöm



2020. ápr. 29. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Full ugyanaz szerintem. Mivel a garanciát a kisker is szabályozza, bőven elképzelhető, hogy akár csak az ár, a garancia ideje és feltételei is eltérőek lehetnek.

Ha a külső vinyót rendeltetésszerűen használod és cipeled, én a 3 év garit választanám. Mivel nem stabil helyen van, nagyobb az esélye a leejtésnek, egyéb sérülésnek, és mivel HDD van benne, az könnyen amortizálódik ilyenkor. Persze még így se biztos, hogy a garancia kiterjed az ilyen sérülésekre.

2020. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Honnan tudható hogy mire terjed ki a garancia?


Ahol két évet írtak ott gyártói garancia néven van említve ahol 3 ott csak garancia.

2020. ápr. 29. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg innen kibogarászhatod, ez a gyártói:

[link]

Egyébként itt azt látom, hogy szintén 2 év a garancia.


A Bestmarkt-osat meg a Bestmarktól megérdeklődheted. De ha ő a forgalmazó, én bele se keverném az Emag-ot, ha az ár közel azonos.

2020. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csakhogy az emag ad 3 évet és olcsóbb.
2020. ápr. 29. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
De vágod, hogy itt valami nem oké? Se a gyártó, se a nagyker nem ad 3 év garanciát, sőt, még a kisker se alapvetően, egy minimálisan eltérő cikkszámú, ám mégis ugyanarra a termékre viszont ad 3-at. Esélyesebbnek látom, hogy egy munkatárs elgépelt valamit, és ezzel majd akkor szembesülsz, amikor meglátod a számlát/garlevelet. Persze kívánom, hogy ne így legyen, meghát nagyon nem vesztesz, csak 1 év garit.
2020. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vágni vágom.

Pont azért kérdeztem.

Kár, hogy nem lehet vendégként kérdezni az oldalon, mert akkor megtettem volna, ennyiért viszont nem regelek be.


Amúgy csekkold le magad is, hátha kiszúrsz valamit amit én nem.

Ja a postaköltség is eltérő az emag-on belül.


[link]


[link]

2020. ápr. 29. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!