Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagybátyám gépével mi lehet a...

Nagybátyám gépével mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éves gépről van szó, 2010 volt alaplap csere.


Az a baj hogy frissítés volt neki a Windows 10-en, és az aktiváló programot ki lőtt és már nincs neki aktiválva a Windows, és közben el is ment a net.


Több mint már 2 hete nincs neki nete, szolt a Tarr KFT-nek, ők is próbálkoztak távolról, de ha modemmel van a baj akkor ingyenes de ha gépel fizetni kell 5000 Ft-ot, próbálkoztak a gépen (ma én is) de nem sikerült nekik sem.


Hibaelhárítást is próbáltam, frissíteni az illesztőprogramot.


Szerintem marad az újra telepítés.


Nekem modern gépem van, akkor én is készüljek fel nálam is meg teszi ezt a Microsoft?



2020. máj. 3. 18:25
 1/4 Argloss ***** válasza:

Driver, vagy beállítás probléma lesz valószínűleg.

Próbáljátok ki egy pendrive-ról indítható linuxxal, vagy egy másik számítógéppel az internetet.

2020. máj. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Frissítés előtt minden jó volt, csak frissített a win10 és ki törölte az aktiválót és a netet is ki lőtte.
2020. máj. 3. 18:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha újra rakom neki akkor se lesz már aktiválva?
2020. máj. 3. 18:43
 4/4 Argloss ***** válasza:

Az aktiválatlan Windows 10 nem kapcsolja ki az internetet, maximum a frissítéssel úgy változott a rendszer, hogy a hálózati kártya vezérlőprogramja már nem működik, vagy törlődtek a beállításai. (ha olyan a szolgáltató, akkor kell felhasználónév/jelszó a net működéséhez) Értelemszerűen internet nélkül nem tud újabb illesztőprogramot letölteni a Windows. Egy másik gépen amin van internet onnan tudnál beszerezni hozzá drivert a gyártó oldaláról.

Telepíthetsz Windows, de termékkulcs nélkül nem lesz aktivált. Meg kell venni, vagy...

2020. máj. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!