Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A FiveM nevű roleplayhez,...

NBotond kérdése:

A FiveM nevű roleplayhez, azon belül is a WLS-hez szeretnék egy jó gépet, ami simán elviszi, ehhez kell egy kis segítség, mert nem nagyon értem ezeket a dolgokat, hogy melyik procihoz melyik videókártya jó, stb?

Figyelt kérdés
Nekem egy AMD Athlon X4 860K-m van, ami elméletileg bírja a FiveM-et, viszont én nekem a a videokártyámmal van a baj, Az X4 860K-hoz szeretnék venni egy videókártyát, aminek a neve MSI Radeon Vega 64 8GB HBM2 VGA NMÁ, ahogyan olvastam, erről szeretném kérdezni, hogy az én processzorom alkalmas-e ennek a kártyának a meghajtására, az esetben ha nem, akkor milyen videókártyát ajánlanátok a FiveM-hez, úgy hogy tökéletesen vigye el, előre is köszönöm.

2020. máj. 5. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a processzor megfekszik, akkor rakhatsz alá bármilyen jó kártyát, a Vega 64 is sok hozzá, de az nem jelenti azt, hogy gyengébb kell alá, szimplán nem fogja tudni teljesen kihasználni.

Egy RX 560, illetve GTX 1050-et kitudna "hajtani", de CPU intenzívebb jeleneteknél bajos lehet.

2020. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az 1.nek a válasz: Hogy érted, hogy "Megfekszik" a processzor? Egyébként mindegy milyen proci van benne, alá lehet rakni AMD, Nvidia, bármi féle videókártyát?
2020. máj. 5. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit értek alatta, hogy 100%-on pörög végig, míg a kártya (jóval) alatta. Ezt hívjuk bottleneck-nek. Az az "egészséges", ha a GPU pörög 99-100%-on, persze csak akkor, ha nincs limitálva az FPS.

Ez az oldal kiindulásnak jó, de a legjobb ha a CPU + GPU páros játék teszteket nézel, melyik játékban milyen a 2 hardver kihasználtsága.

[link]


Röviden: nemigen éri meg erre a platformra (FM2/+) építeni.


"Egyébként mindegy milyen proci van benne, alá lehet rakni AMD, Nvidia, bármi féle videókártyát?

"

- Teljesen mindegy.

2020. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval az oldalon a "Average bottleneck percentage" körülbelül hány % a megfelelő erre a célra, amit odafent említettem?
2020. máj. 6. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!