Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kiano laptop? Használható...

Kiano laptop? Használható lenne alap dolgokra?

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok!


A fent linkelt laptopról szeretnék tanácsokat kérni.

Komoly laptopom van, de szervizelésre vár, a diplomamunkámhoz és a mindennapos otthoni munkámhoz szükséges lenne a számítógéphasználat.

Nem szeretnék sok pénzt szánni erre most, a szerviz díja 60 ezer forint körül lesz. Így addig szeretném valamivel kitölteni az űrt.


A mindennapos feladataim word és excel táblák kezelése, gépelés és böngészőből történő kattingatás, felületek kezelése lenne csak. Semmi más.

Erre alkalmas lenne ez a készülék ilyen áron?

Meddig lehetne használni, mennyire kukába való?


Drágábban nem igazán szeretnék venni semmit, hiszen a szerviz díja és egy új készülék ára összeadva kiadhatna egy új gépet, amit nem szeretnék, alig 2 éves a gépem, szuperül működik, a billentyűzete ázott be, ez pedig az én hibám volt.


2020. máj. 11. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:

hát a 2 gb-ot a böngésző és az op rendszer megeszi 1 perc alatt. Én szakdolgozat íráshoz vagy 20 oldalt böngésztem 1xre és mellette szövegszerkesztő, pdf reader és már is 4 gb is kevés volt :D


Amúgy ár érték arányba jó egy netezős gépnek, vagy facebookozni.

2020. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló teljesítményű (Windows-os) tabletem van. Használható, nem vészes, de túl nagy Excel-táblákhoz azért nem javaslom... Gondolom nem vennél most használtat a helyzet miatt.
2020. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1: Az, hogy mondjuk 9x%-on volt a RAM, nem jelent semmit. A rendszer kidobja, ami nem feltétlenül szükséges, és van virtuális memória is.
2020. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De még mennyire jelent! Nincs mit "kidobni" itt, a hw+rendszer már induláskor megette a memóriát, ami ráadásul alaplapra szerelt és nem bővíthető (külön slotban sem), tehát elmondható, hogy innentől minden a virtuális memóriába kerül, pontosan azok, amivel dolgozni fog: böngésző, word, excel, stb.

Az amúgy is gyenge Atom processzor és a folyamatosan dolgozó eMMC közösen garantálják azt, hogy megőszüljön a 10" -os "gépe" előtt.

Büntetném, aki ilyen gépet elad.


Kérdező: akkor már 20-30 ezerért egy használt, megbízható helyről, amíg szükséged van rá, értékében marad, utána feldobod Marketplace-re és eladod.

2020. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bőven vannak 2GB-os, Windows 8-cal vagy 10-zel eladott gépek is (nekem is van egy ilyen tabletem). Szerinted azok el sem indulnak, vagy használhatatlanok? Most direkt újraindítottam. Indulásnál átlag 1,1GB foglalt.
2020. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez semmire nem használható.

Ennyiért használt laptopot nézz.

2020. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Átverés ez az egész.
2020. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!