Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó merevlemez összeállítás?

Ez jó merevlemez összeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Három lemez van a gépemben:


1.) 120GB SSD, csak az operációs rendszer van rajta

2.) 500GB HDD 7200, adattárolásra

3.) 500GB SSD játékra, torrentre


Vagy sok ennyi meghajtó, a két ötszázast "vonjam össze" egy darab terás SSD-be?


Köszi!


2020. máj. 14. 19:08
1 2
 1/11 SIDLER22 ***** válasza:
Én alapból nem is szoktam szétosztani az eszközeimet. Fölöslegesnek tartom. Soha nem osztottam még szét és szerintem a jövőben sem fogom mert sok értelmét nem látom.
2020. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2020. máj. 14. 19:28
 3/11 SIDLER22 ***** válasza:
54%

Akkor elmondom hosszabban.

Először is terrás SSD nincs a gépedben. 500+120=620 giga. Szóval maximum 640 GB szabványméretű SSD-d van. És az nem egy terra.


Másodszor meg SSD-t torrentre nem érdemes használni. A torrentet letöltöd majd idővel letörlöd és mivel torrent ezért az esetek 90%-ban nem kis méretű fájlokról van szó. Tehát az SSD-t a sok adat írásától kímélni kell. Annál tovább fogja bírni. Szóval szerintem ne torrentezz SSD-re.


Ez volt a kérdés?

2020. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen. Jó így.
2020. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SIDLER22 ***** válasza:
De amúgy meg ha neked jó így akkor nekünk is.
2020. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem írtam, hogy van terás (<-- így kell írni helyesen, nem két "s"-el) SSD a gépemben. Nem is teljesen értem, honnan vetted ezt, bár erre az oldalra (is) erősen jellemző a funkcionális analfabetizmus, mindig bízom benne, hogy akikkel én fogok kommunikálni, nem szenvednek ebben. Ezt írtam: "a két ötszázast "vonjam össze" egy darab terás SSD-be". Mit gondoltál, hogyan akarom összevonni őket, hmm? Adok három válaszlehetőséget:


1.) Egy lábosba teszem őket, és összeolvasztom

2.) Veszek egy darab terás (<-még mindig így kell írni helyesen) SSD-t

3.) Ducktape-el összeragasztom őket, és vagy működik, vagy nem


Na, melyiket választod a három közül?


Azért sem teljesen értem, hogy miért nem volt egyértelmű, mert a "vonjam össze" szavakat idézőjelbe tettem, azt gondoltam, hogy ebből világosnak kellene lennie, hogyan terveztem ezt az "összevonást". De hát nem vagyunk egyformák, mindenkinek más és más képességei vannak, erről írtam már.


Végezetül:


"Másodszor meg SSD-t torrentre nem érdemes használni. A torrentet letöltöd majd idővel letörlöd és mivel torrent ezért az esetek 90%-ban nem kis méretű fájlokról van szó. Tehát az SSD-t a sok adat írásától kímélni kell. Annál tovább fogja bírni. Szóval szerintem ne torrentezz SSD-re."


Ez lehet, hogy igaz volt 5-7 évvel ezelőtt, de mára bebizonyosodott, hogy mindennek semmi alapja nincs. Hány szakmai cikket másoljak be neked erről?


Alátámasztva amit írok, ami nekem van 500GB SSD, egy középkategóriás. 180TBW az E L M É L E T I kapacitása. Vagyis ha átlagban napi 100GB-ot írok rá, akkor is öt (5) év alatt éri el az elméleti kapacitásának a végét. Na és hol írok rá átlagban napi 100GB-ot? Most komolyan?


Van még kérdésed?

2020. máj. 14. 19:47
 7/11 SIDLER22 ***** válasza:
A 3 lehetőség közül egyik sem. Én azt hittem külön partícióra bontottad. És az, hogy 180TBW az elméleti kapacitása még mindig azt jelenti, hogy a sok adat írásától hamarabb tönkremegy. Szóval ezért írtam.
2020. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na jó, de van rá öt év garancia. Ha tönkremegy, kicseréltetem. Had ne írjam le megint, hogy a 180TBW a minimum, amit garantálnak ennél az SSD-nél, amit meg csak akkor érek el, ha naponta, NAPONTA ráírok 100GB-ot. Átlag felhasználó nem ír egy SSD-re napi 100GB-ot. Ezért hülyeség, amit írsz, hogy hamar tönkremegy. Nem megy tönkre.


Itt van, tessék:


[link]

2020. máj. 15. 09:48
 9/11 A kérdező kommentje:

Nézd vissza a linkelt fórumban, ne tovább, csak 2020 január elejéig hányan kérdezik, hogy lehet-e SSD-re torrentezni. A válasz mindig az, hogy nyugodtan. Akik meg oda írnak, értenek hozzá, ezt is elhiheted.


Ahelyett, hogy kötnéd az ebet a karóhoz, inkább el kellene ismerned, hogy tévedtél.

2020. máj. 15. 09:49
 10/11 SIDLER22 ***** válasza:
Lehet, hogy tovább bírja, de akkor is hamarabb tönkremegy mintha nem torrenteznél rá. Egyébként én naponta simán megírok 70-80 gigabájtokat. Ezért is használok HDD-t ezekhez a dolgokhoz. Persze van mellette SSD-m is.
2020. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!