Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy fujitsu siemens...

Van egy fujitsu siemens esprimo v6505 laptopom amit most kaptam, hogy hogyha megtudod csinálni használjam. Nincs hozzá töltő. Viszont találtam egy 3A/12V kábelt. A gyári töltőnek 4.5A/20V kellene lennie. Feltudom tölteni valamennyire a laptopot?

Figyelt kérdés
2020. máj. 14. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy működni fog, de egy próbát megér.
2020. máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi miatt nme működhet?
2020. máj. 14. 21:53
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Nincs hozzá töltő. Viszont találtam egy 3A/12V kábelt."

Nincs róla információm, hogy egyes kábelek tápegységként tudnának működni.

E laptop akkuja 10,8 V névleges feszültségű, azaz 3S konfiguráció (soros 3), tehát 3x 4,2V = 12,6 V töltési végfeszültséget igényel.

A 20 V-os tápegység (nem töltő) feszültségét a laptopban egy step down töltésszabályzó csökkenti 12,6 V-ra, illetve lejjebb is, amikor még alacsonyabb szinten van az akku.

2020. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 3A/20V os kábel egy led szalagnak az átalakító vagy milye. A laptophoz se kábel, se átalakító nincs
2020. máj. 14. 23:54
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az eredeti tápegység 20 x 4,5 = 90 W teljesítménnyel látja el a gépet, aminek biztosítania kell a töltést és a laptop működését is egyszerre. Persze, olyan lehetséges, hogy használat közben visszavesz a töltőáramból, hogy működni tudjon a gép.

Ha a példa kedvéért 15 V-ot adnál neki, a DC-konverter abból már 6 A áramot akarna felvenni, ha ugyan nem tilt le az áramkorlát. Tehát jobban terhelődne a vezeték, a DC-csatlakozó, maga a konvertáló elektronika is.

2020. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!