Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elférne-e a gépházban a...

Martontothxd kérdése:

Elférne-e a gépházban a megjegyzésben említett processzor hűtő?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérdésem az lenne, hogy az alábbi hardvereket figyelembe véve, elférne-e egy Noctua-NH-D15 egy Cooler Master Masterbox MB520 RGB gépházban?


Alaplapom: Gigabyte Z390 Aorus Elite

Processzor:(nem lényeges) 9700K

Videókártya: Gigabyte(AORUS) 2080 Super.

A kérdésem az lenne, hogy a fentebb említett processzor hűtőt rátudnám-e szerelni úgy, hogy a videokártya bemenjen a felső PCiE Express csatiba? Ha esetleg nem férne be oda a videókártya, működne-e ha az alsó PCiE csatiba dugnám be? Ha pedig működni, változtatna-e valamin, hogy nem az elsődlegesbe van bedugva, pl a teljesítményen?

Elnézést tudatlanságomért, válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm. Üdv.



2020. máj. 18. 07:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A hűtőd 15 centi vastag ebben az irányban, magyarán a processzor közepétől 7,5 centire lóg lefelé. A videókártya csatlakozója a nyákon van, mögötte csak egy vékony backplate szokott lenni a processzor fele. Ha megnézed az alaplapról a képet, és tudod mellé, hogy egy pcie x16 csatlakozó 89 mm hosszú, akkor a pcie csatlakozót a jobb sarkától képzeletben elforgatva látod, hogy még úgy sem éri el a processzor közepét, magyarán a processzor közepe és a pcie csatlakozód között legalább 9 centid van, vagy még több, amibe bőven befér a 7,5 centis hűtő. Ez csak saccolás, mivel az alaplapok szabványosak, pontosan utána is tudnál nézni, de közelítésnek ennyi is bőven elég. A videókártyák hiába egyre nagyobbak, inkább hosszában illetve a pcie csatlakozótól lefelé szoktak nőni.
2020. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Megnéztem a csatolt oldalon lévő képeket is, úgy nézem én is, hogy beférne alá simán, viszont újabb probléma az lenne, hogy csak az egyik ventilátort tudnám feltenni(a kettő hűtőborda közöttit. Úgy lenne 165 magas. És a gépházam annyit bír.

Másik ventit nem tudnám a ramok felé elcsúsztatva rátenni a bordákra, mivel akkor már bőven bőven 165 felett lennék és nem férne be sehogy sem a gépházba. Jól gobdolom a dolgot? Ha esetleg 1 venti lenne fent(középső), az rontana a hőfokon, vagy úgy is teljesen jól működne?

Like-ot adtam mindenkinek, köszönöm előre is a váladzokat:)

2020. máj. 18. 12:30
 13/20 Gábor_79 ***** válasza:
Mindig egy ventivel használtam, középen. Ugyanezzel a processzorral. Viszi. De rakhatsz 120 -sat is mindkét helyre.
2020. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Esetleg megtudhatom-e hogy terhelés alatt mennyi volt a max hőfokod 1 ventivel?
2020. máj. 18. 13:24
 15/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk amennyibe a noctua kerül, és nem idegenkedsz az aio vízhűtésektől, egy Arctic Liquid Freezer II 280-ast is kapsz. https://www.youtube.com/watch?v=h10MU3Jebx0
2020. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Gábor_79 ***** válasza:
70 fok felett nem nagyon volt. Kicsit túloztam, mert egy ideje kettővel használom. De szimplán csak a hecc kedvéért. 2 fok különbség van a két ventilátor használata közt. Egyébként a 140 -es ventilátor úgy van kialakítva, hogy ne legyen magasabb a hűtőnél. Le van lapolva az egyik irányba.
2020. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

70 fok felett nem nagyon volt???

Jelenleg a 9700k-t egy Cooler Master Hyper 212 evo-val használom.(15 ezres hűtő)

Ráadásul all core 4,9Ghz boost órajelen és még nekem se volt 70 fok felett játék közben egyetlen egyszer sem. Ilyen olyan fajta benchmarkok alatt átugrotta a 70 fokot, de játék közbem soha. (GTA Online, R6, PUBG, The Division 1-2, Ghost Recon Breakpoint és a társai....)

2020. máj. 18. 13:50
 18/20 Gábor_79 ***** válasza:

Majd add hozzá az alatta levő 220 wattos videókártya fűtését, meg a nyári 35 fok környezeti hőmérsékletet. Vagy már olyan körülmények közt is terhelted? Én igen, és a legszélsőbbségesebb értéket mondtam.

Egyébként ebből látszik, hogy nincs nagy különbség hűtők közt. Mellesleg én húszasért vettem.

2020. máj. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
hát ha ennyit kell szenvedni vele akkor inkább már vegyél egy nagyobb házat, vagy kisebb hűtőt...
2020. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tudna ajánlani egy jó hűtőképességű, halk, rgb-s 120x120x25-ös ventit a hűtőre?
2020. máj. 19. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!