Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Desktop osszerakas?

Desktop osszerakas?

Figyelt kérdés

Sziasztok, fura kerdessel fordulok meg itt, ossze szeretnek rakni egy gaming desktopot. Eddig laptopom volt, ezzel megbirkoztam, viszont a normalis PC tobb dolgot vonnak magukba igy kellene egy kis segitseg. Elso sorban mire kellene oda figyeljek? Milyen brandek/markak vezetnek? Mibol mennyi, hogy kell?

Masod sorban meg (talan hulyeseget mondok) de a desktopoknal fontos az osszhang a reszek kozott, vagyis ha jol ertelmeztem egyes markak jol mukodnek egyutt masok pedig nem.

Jelenleg egy lenovo legion Y520 van mindjart 2 eve (1060-3GB , intel i5-7800HQ, 16 GB ram es raktam melle meg egy ssd-t az OP).. Egy hasonlo kaliberu desktopot akarnek osszerakni vagy meg jobbat is ha lehet.

Esetleg lenne egy weboldal ami direkt erre szolgal? De velemenyeket is szivesen fogadok, kritikat is ha hulyeseget mondtam.

Koszonom a segiteget (helyesirasom kerem mellozni erdelyi vagyok, angol billentyuzeten nottem fel)



2020. máj. 19. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

PC esetén fő szempont hogy kompatibilisek legyenek egymással a komponensek, de ezek mellett arányos is legyen.

Alaplap esetén ha nincs különösebb elvárás akkor elég megnézni van-e elég csatlakozó, meg természetesen hogy belemegy-e az adott CPU.Komolyabb célok esetén egész jó tier összeállítások és tesztek állnak rendelkezésre.(mint minden hardver esetén)

CPU-t és VGA feladathoz mérten kell, és nem feltétlen egymáshoz.(ha csak a CPU teljesítménye számít megteszi az IGP is)

Memóriát szintén a felhasználás válogatja, de 8-16GB elég a legtöbb dologra.

Aztán hátra van az egyéb hűtés, mint a CPU hűtő, gépház venti.Általában ha nincs túlhúzás megteszi a gyári is.

A táp egy érzékeny terület, arról dióhéjban annyit hogy nem csak a watt számít, hanem a belső minőség.A legtöbb otthoni PC-be elég egy belépő kategóriás 400W-os is.(nyilván ha több a keret érdemes a 20K-s kategóriát megcélozni)

Gépházból ha nem feltétlen fontos a zajszint, a kinézet akkor egy olcsóbb kereszthúzatós megteszi.(SilentiumPC Signum SG1,Raijintek Arcadia stb.)

Amúgy ha írsz keretet összeírok egy konfigot.

PCX, Ipon ahol lehet konfigot összeállítani.

2020. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kinezet nekem nem szamit, hisz a gephazat bedugom az asztal ala vagy ahova es annyi, nem fogok vele az utcan maszkalni :). Egyeb kerdesem is akadt ido kozben :

- sajat kezuloeg osszerakott gephaz olocsbb mint az elore osszerakott?

- olcsobbak mint a laptopok?

- es maga a hutto rendszer miatt mondhatok jobbnak mint a laptopok (tobb a hely, jobb a szellozes) vagy ugy amblok ar/arany/mindenben verik a laptopokat?

2020. máj. 19. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

->Igen, jelentősen olcsóbban jössz ki, de csak egy bizonyos ár felett.

A lélektani határ olyan 150 ezer körül van, alatta már lehet jobban kijössz egy használt konfiggal teljesítmény/ár arányban.

De újonnan semmikép sem éri meg előre összerakott PC-t venni.

-> Ez attól függ, ha beleszámoljuk a perifériákat úgy már azért nem olyan nagy a különbség de még így is kedvezőbb az ára mint egy notebook esetén.A legnagyobb előny a bővíthetőség, egy AM4-es platformba pl. belemehet 4 generációnyi CPU szóval jelentősen időtállóbb mint bármelyik notebook.

-> Teljesen más, ahogy írod több a hely, jelentősen hatékonyabb és csendesebb hűtési rendszer kiépíthető.Notebook mellett a hordozhatóság szól egyedül, ha az nem szempont a PC mindenben jobb.

2020. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hordozhato eszkozom van, most egy ilyenre ruhaznek be, mert minap vettem egy kepernyot es ma nagyon kimelegedett szegeny (kepernyo+billentyuzet+eger) megterheltem, de tudom hogyha eler egy bizonyos hofokot leall a bios vedelm miatt, de akkor sem akarok rizikozni. Mar volt gyepalva szegeny, ismerem a hatarait, es isteni ahogy teljesit. Ar jelen pillanatban nem szamit, ha kell tudok varni tobb honapot is hogy meglegyen, most abban a fazisban vagyok hogy tanulok es tobbet akarok tudni.

Konfiguraciokat most is elfogadok es magyarazatokat hogy mi miert es mi mivel kompatibilisebb. Az elso lepestol kezdve az utolsoig, gondolom alaplappal kezdek majd lassan csatolom hozza a dolgokat figyelembe veve azt hogy kompatibilisek e.

2020. máj. 19. 21:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a topikot ajánlom, itt tudnak segíteni:

[link]

2020. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!