Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a "csináld magad" tablet...

Ez a "csináld magad" tablet valahogyan kivitelezhető lenne?

Figyelt kérdés

Na szóval, azt találtam ki, hogy egy érintőképernyős monitor hátlapjára valahogy felszerelni egy laptopot, akár olyat, aminek a saját képernyője már nem jó. Valahogy a monitor is a laptop akkujáról menjen, szóval, hogy így egyben mozgatható, szállítható lenne. És mivel a monitor érintős lenne, ezért nem használnék egeret és billentyűzetet, hanem érintéssel és virtuális billentyűzettel használnám, és a monitor méretétől függően egy hatalmas tablet lenne belőle. Ezt valahogy meg lehet oldani? Mert erre akár Windows-t, Ubuntut, Linux Mint-et, de még akár androidot is lehetne tenni (android is van laptopra meg asztali gépre is). Természetesen engem csak a DIY (csináld magad) verzió érdekel, szóval, ha létezik ilyen készülék gyárilag is, nekem az nem felel meg. És amúgy is borsos árúnak képzelem el. Persze nekem nincs se laptopom, se érintős monitorom, csak úgy érdekel, mert ha egyszer lesz pézem, akkor veszek egy használt, hibás képernyőjű laptopot, meg egy érintős monitort, mert szeretnék csinálni egy ilyet magamnak. Gondolom, ha a monitort is a laptop akkujáról szeretném működtetni, akkor kell majd ilyen feszültség stabilizátor is, hogy a merülő akkuval is menjen, szóval ne csökkenjen a feszültség, amit kap a monitor.


Láttam már ilyen videót a YouTube-on, hogy törött laptopot felszereltek egy monitor hátlapjára, és asztali számítógép lett belőle. Nekem is hasonló kellene, csak érintőképernyősben, és akkumulátorról működő. És még annyi, hogy a monitor hátlapjára milyen plusz borítást lehetne tenni, hogy szebben nézzen ki, és ne látszódjon, hogy egy laptop van rászerelve? Vagy valami olyan érintős monitor, ami már eleve olyan vastag, hogy belefér egy laptop még pluszba? Csak hogy azért nézzen is ki valahogy a szerencsétlen cuccom.



2020. máj. 26. 19:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos én a talánra mentem, mert igen is meg nem is. Ezt konkrétan nem hívnám tabletnek, inkább érintős all in one pc-nek beépített szünet mentes táppal.

Ugyan is, ha találsz ilyen monitort, az jó eséllyel legalább olyan nehéz mint egy sima lcd monitor, magyarul alsó hangon 3kg...és ott van még a laptop, ami 2kg, így kb 5-öt kapsz. Viszont neked nem lesz elég ez, még legalább fél kg akksit lehetne ide számolni, ha nem többet.

Ugyan is a laptop saját akkuja nem lesz sajnos elég neked, hisz ezekbe elég kicsi telepek vannak.

Amúgy amit ajánlani tudnék, az sok jó 18650-es akku, egy ehhez szükséges töltő egység, ami túl meríteni sem hagyja, illetve egy step up converter, ami képes a 4,2 V-ot a monitornak szükségesre konvertálni. Jó ötlet, én egyszer laptopot akarok csinálni fém aktatáskába, viszont ezek nem olyan egyszerűek. Nem kifizetődő, ugyan is a monitor is annyi áramot eszik, meg tényleg túl nehéz...szép ez az építési szellem, de hiába. Illetve ezek a monitorok általában közel sem olyan pontosan veszik az érintést, mint egy rendes tablet (legalábbis amiket én próbáltam).

A burkolásra pedig azt tudnám mondani, hogy ha tudsz tervezz 3D-ben (ha nem szerezz olyant aki tud) burkolatot, és ezt nyomtasd ki 3D nyomtatóval, ilyent lehet neten, elküldöd a fájlt, kiküldik postán (gondolom ez sem 500ft).

2020. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen megvalósítható, de nem árt egy 3D nyomtató is, hogy "házat" tudj készíteni neki majd, amibe össze szereled.

Érintő kijelző pedig ne monitorba gondolkodj, hanem valamilyen display, pl. tblet kijelző (Szoftver hibás, vagy elavult szoftverrel rendelkező)

Az össze kötés egy notebook alaplap vagy rasbery -vel megoldható, de még ebay -ről is az átalakító közel 10 ezer.

szóval, meglehet csinálni, de még így se jössz ki olcsóbban mint pl. egy olcsóbb érintőkijelzős netbook -al.

2020. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

inkább rasperry pi-vel csináld

ahhoz van érintős kijelző több méret is

meg összedobhatsz egy valag 18650-esből akkupakkot hozzá

nem lesz kicsi és könnyű, de biztosan működni fog

2020. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legolcsóbb érintőképernyős monitor ráadásul kb. 50e Ft. Ennek az egésznek az égvilágon semmi értelme. Inkább add el azt a hibás notebookot valahol.
2020. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Megoldható...

De én nem notebookban gondolkodnék, hanem inkább egy monitor hátára csavarozható mini PC-ben. Ehhez már csak a tápellátást kell megoldanod (eredetileg sima dugasztápot adnak hozzá, szóval nem olyan bonyolult)...

2020. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!