Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mutatja mindkettő...

Miért mutatja mindkettő monitor ugyan az a képet?

Figyelt kérdés
vettem magamnak még 1 monitor hogy kettő legyen egy ilyet [link] és vettem magamnak még egy elosztót [link] mert a videokártyámon csak 1 hdmi van és ketté akartam osztani és valamiért mindkettő monitor ugyan azt a képet mutatja

2020. máj. 28. 15:24
 1/3 Derwer ***** válasza:
100%

A HDMI splitterek mindig is csak ismétlik a jelet, nem lesz kiterjesztett asztalod


A második monitort hajtsd meg DVI/VGA/Display portról, attól függően , hogy mi van a videó kártyádon.

2020. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget
2020. máj. 28. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Elosztóval csak 1 képet fog mutatni, ez elég egyértelmű. Ha 2 külön képet akarsz, akkor a videokártya kimenetnél 2 különböző portra kell rákötnöd a monitorokat.


A gép azt érzékeli, hogy 1db kimenetre van csatlakoztatva valami (jó esetben monitor), ezért azon az 1 kimeneten kilövi a beállított jelet. Ha a kártya érzékeli, hogy 2 portra is be van dugva valami, akkor felkínálja neked a beállításokban, "figyi, van 2 csatlakoztatott eszköz is, hogy akarod megjeleníteni az asztalt?" opciót (Kijelző kiterjesztése vagy hasonló).


Röviden: 1 vga-ba menő kábel -> 1 asztal

2 vga-ba menő kábel -> változtatgatható opciók.

2020. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!