Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két számítógépet kötöttem...

Bertolli01 kérdése:

Két számítógépet kötöttem össze a monitorral HDMI kábel segítségével, és mindkettőn homályos képet mutat. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban vásároltam egy új PC-t. GTX 1050Ti videókártya van benne. VGA csatlakozó nincs, csak DVI és HDMI. HDMI-val összekötöttem a monitorral, és a kép homályos. Az előző gépemen volt VGA bemenet, azzal patent működött, de most, mikor ugyan ezt a régi gépet kötöttem össze HDMI-val, ugyan olyan rossz a kép mint az új monitornál.


A monitor HDMI kimenetével lenne a gond akkor? (Két HDMI kábellal is tesztelve lett, mindkettőn ugyan az a rossz eredmény)



2018. jún. 23. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasznos lenne, ha megírnád milyen a monitor.

Látatlanban az a tippem, hogy a megjelenítőd nem monitor, hanem tévé, abból is öregebb, mikor még nem gondolták, hogy valaha HDMI fog kerülni a számítógépekre. Ekkor az EDID nem a natív felbontást jelenti a videokártya felé, az így nem arra áll be. Kézzel válaszd ki a natív felbontást.

Extrém esetben a tévé a HDMI porton nem is hajlandó fogadni a saját natív felbontását, csak a DTV szabványsorban lévőket. Például a tv 1366x768 panelt használ, de a HDMI porton csak 1280x720 vagy 1920x1080 érkezhet. Ilyen eszközzel mindig homályos lesz a kép.

A VGA port eleve számítógépek csatlakoztatására lett kitalálva, ott mindig a valós felbontást használja.

2018. jún. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amit tudok a monitorról:

Az Nvidia illesztőprogram azt adta ki rá, hogy "19W_LCD_TV". A márkája HYUNDAI. Az interneten keresgélve nem találtam ugyan ilyet, mint az enyém. Ezen a monitoron / tévén olyan lehetőségek vannak, hogy PC-VGA, HDMI, TV, stb. Anno, 2011 tájékán még xbox360-hoz használtam HDMI Kábellel.

2018. jún. 24. 08:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig, ha megfordítod és a hátoldalát nézed, rajta lesz a címkén a típus is.
2018. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam.:

Hyundai HLH 22982 DVBT tv

2018. jún. 24. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
1680 x 1050 pixel felbontást állíts be.
2018. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy Samsung S24D330H Monitorra rá lett kötve a gép HDMI kábellel, tökéletesen működött, akárcsak a nagy TV-vel. Ergo a monitor rossz. Megrendeltem egy ugyan ilyen típusú monitort, remélhetőleg ezzel már patent lesz. Köszönöm, hogy időt fordítottál rám. :)
2018. jún. 24. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!