Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek az előre összerakott...

Mateka955 kérdése:

Ezek az előre összerakott gamer PC-k túlárazottnak számítanak? (lent)

Figyelt kérdés

Tetszenek az Acer előre összerakott gamer PC-i, de érdekelne, hogy ennyi pénzért mennyivel lehetne erősebb gépet összerakni?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2020. máj. 29. 15:37
 1/8 EgyGabor ***** válasza:
0%
Szerintem nem nagyon. Nem számoltam végig, de meglepődnék ha 10%-nál olcsóbb lenne összerakva.
2020. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé. Én az első gépet vettem alapul és ott kb. 100 ezer forint pluszt jelent az Acer.
2020. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"A dinamikus kontúroknak és a LED égővörös fényeinek köszönhetően megjön majd a kedve, hogy a játékok birodalmába utazzon."

Húúú azta kettőt is rendelek rögtön :D


Az utolsót néztem meg.


Ennyi pénzbe beleférne 2070 Super VGA, hatmagos/tizenkét szálas Ryzen processzor ami tuningolható, jobb minőségű alaplappal, 16GB RAM-mal. Szóval túlárazottnak számít.

2020. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon, ezek alsó-közép kategóriás gépek 4-500 ezer forintért. Ilyen teljesítményt 200 alatt ki lehet hozni. Különösen érdekes, hogy a "magyar" forgalmazók az Intel jelenlegi helyzete ellenére is ezt szállítják, és extrém áron. Lassan ez nem is üzlet, hanem politika.
2020. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a bajuk, mint az előre összerakott gépeké általában: aránytalanok. 520 ezres játékos (!) gépbe szaros RTX 2060-at raktak, viszont proci meg full overkill. Meg ahogy nézem, jelentős felár is van rajtuk.

Olyan apróságokról ne is beszüljünk, hogy az SSD vagy az alaplap képességeiről nem derül ki semmi, gondolom, OEM cuccok.

A csatlakozók szabványosak egyáltalán?

Nem, ezek a gépek messziről kerülendők, legalábbis most még, ennyi pénzért. Sokkal praktikusabb és költséghatékonyabb magadnak összerakni. Pár év múlva, ha felbukkannak hardveraprón jóárasítva, már el lehet rajtuk gondolkodni.

2020. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"8GB DDR4 (1x8GB)"

409 ezres konfigban...

LOL

2020. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a Ryzen 7 3700x-es konfigot egy 100-assal olcsóbban összeraktam és nem is néztem meg komolyabban mit rakok bele csak kattintgattam, biztos lehetne még finomítani, hogy jó legyen.

az meg más kérdés, hogy egy ilyen bivaly proci minek kell gamer gépbe egy ilyen videókártya mellé?

csak a procin 30-40k-t lehetne spórolni R5 3600X esetén - ami bőven elég gamerkedni.


és ahogy fentebb írták fogalmunk sincs, hogy pontosan milyen alkatrészeket kapunk a gépben.

valszeg a későbbi bővíthetőség is kérdéses

2020. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem is az, hogy túlárazott, nyilván van rajtuk egy felár.


Ahogy írják a fő bajuk az aránytalanság és pazarlás. Ezek tipikusan azoknak valók, akik nem értenek a géphez és a pénzes apuka/anyuka szintén nem ért hozzá, de nem is akar vele szarakodni ezért megveszi drágán egyben.


Rögtön első konfig:

256 GB SSD + 1TB HDD... Ha új gépet vennék, akkor biztos nem 256-os SSD-vel venném, ha játszani akarok. Akkor inkább 500GB-1TB. HDD-ből meg simán bele dobnám a régit ha van, vagy vennék külön ha szükséges.


WiFi minek bele? Lehet én vagyok maradi, de ha komolyan játszani akarok, akkor kábel és sokkal nagyobb/stabilabb sávszélesség. Bluettoth megint minek. DVD megjhajtó filléres tétel, de eddig egy gépemből se hiányzott.


Windows 10-hez meg van pár ezer forintért kulcs. Így annak az árán is lehet spórolni.

2020. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!