Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet vegyek?

Milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépem egy régi Gigabyte B85 alaplap, Intel Core i3 4160.

Már nem most vettem, de a végét járja már.

Kellene új proci hűtő, kellene bele SSD, meg minden, ezért úgy döntöttem, hogy ezt a kb. 6 éves konfigot lecserélném egy újra, hogy évekig ne legyen vele bajom ismét.


Igazából teljesen átlagos dolgokra használnám, mint például internet, letöltések, böngészés. Semmi extra igény.

Én úgy szoktam vásárolni, hogy évekig jó legyen. Tehát pl. sokan irreálisnak gondolják a 16 GB RAM-ot, de nem akarom évente fejleszgetni, új dolgokat venni bele, maximum meghibásodás esetén.


Igazából az AMD Ryzen-en gondolkodtam, de sajnos csak a Ryzen 3-ból van integrált videókártyás, videókártyára meg nem szeretnék pluszba költeni több 10 ezer forintot, ezért nézegettem az i5 processzorokat, amire én használom, tökéletes lenne az Intel UHD Graphics, még mindig jobban járnák gondolom, mintha vennék egy GT710-et.


480-500-as SSD

1 TB HDD adattárolásra

Egy olyan processzor + alaplap, ami jó pár évig kiszolgál


Meg valami normális jó szellőzésű ház, semmi világítás nem kell, sem ablakos.

Plusz egy jó minőségű tápegység persze, nem Codegen.


Köszi, ha tudtok segíteni.



2020. máj. 30. 12:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat ez lemaradt, persze a gyári hangos hűtő helyett egy csendes hűtő. Nem tudom ezek a Be Quiet hűtők tényleg halkak és hatékonyak-e?
2020. máj. 30. 12:57
 2/4 anonim ***** válasza:

hát pedig nagyon jó ám az a 3200G proci!! ha nem akarsz játszani akkor mindenképpen ajánlott! De ha megnézed a teszteket youtubeon akkor láthatod, hogy még játszani is lehet vele bizonyos keretek között. És a 4K-s videók sem okoznak neki gondot.


azt mondom vegyél egy miniITX-es kis kocka házat, bele valami B450-es lapot - majd a hozzáértőbbek megírják pontosan milyent, M.2-es SSD és plusz a vinyó.

Táp elég 400W-os. Az FSP tápok nagyon jók.

2x8 giga ram.


Hűtőnek be quiet dark rock slim

vagy a noctua valamelyik kisebb hűtője elég. Noctua NH-L12S például. kis helyen elfér

plusz a házba egy nagy 20-22 centis ventilátor

2020. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ryzen 5-ből van IGP-vel szerelt. Annyi, hogy azok már 8 szálasak.


Valahogy így lehetne:


AMD RYZEN 5 3400G (55k)


SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (8k)


ASROCK B450M PRO4-F (26k) (D-Sub, DVI-D, HDMI csatlakozók, BIOS legyen friss)


G.SKILL 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16 Gaming series Aegis (2*8) (25k)


HP EX900 512GB (25k)


WD Blue 1TB (a 7200 RPM-es változat) (15k)


SilentiumPC Signum SG1 (14k)


Seasonic Core GC 500W Gold (25k)


Árak alza.hu webáruházból.


Ez így közel 200 ezerre jön ki, ami baromi sok egy netezős gépért, de hogy sok évig kiszolgálna, az egyszer biztos. Nyilván vannak olcsóbb alternatívák, némiképp gyengébb alkatrészekkel, vagy ott a hardverapró esetleg.

2020. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hasonló mint ez, jónak tűnik nekem! :)
2020. máj. 31. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!