Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Micro SD kártya miért RAW?...

Micro SD kártya miért RAW? Telefonból kivett és adapterrel géphez csatlakoztatott.

Figyelt kérdés
Két gépen is RAW formátumot mutatott a kártya, így nem is lehetett megnyitni. Viszont telefonba visszatéve működik, ott vannak a képek rajta... Mi a helyzet ilyenkor?

2020. jún. 2. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Adatmenő progival (Recuva) mentsd le a fotókat róla PC-n, majd formázd újra.
2020. jún. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:

A fájlrendszerét nem tudja kezelni a PC (illetve a Windows - gondolom azt használsz). Linux alatt látnod kell a tartalmát...

Ha a mobil mellett számítógépen is szeretnéd használni, akkor olyan fájlrendszerre kell formáznod, amit mindkettő ismer (pl. FAT32)...

Vagy ha tudod, jelenleg milyen a fájlrendszere, akkor a PC-re kereshetsz hozzá drivert (az elterjedt ext2/ext3/ext4 filesystemekhez biztosan találsz, egzotikusabbakhoz nem fetétlenül)

2020. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 A telefonok alapból nem Fat32-re formázzák az sd kártyát?
2020. jún. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

@3:általában igen. De a jelen esetben szemmel láthatóan nem ez az eset. Raw fájlrendszert a gép két esetben szokott jelezni: ha hibás (olvashatatlan) a média -de mivel a mobilban működik, ezt első körben kizárnám-, illetve ha nem ismeri a használt fájlrendszert.

Egyes mobilok a kártya formázásakor rákérdeznek, hogy sima külső tárolóként akarod-e használni avagy a belső tárhely kiterjesztéseként; első esetben FAT32-re formázza, a másodikban valamelyik unixos rendszerre (általában ext4) -nem lehet, hogy nálad is ez a helyzet?

Javaslom, nézd meg valamelyik partíciómanager programmal (Minitools PW, Easeus, Paragon, & c.)...

2020. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A telefonon is feldobta a formázást, de azt nem engedtük. Viszont eddig egy USB-s kártyaolvasóba dugva látszott az a kártya, csak most hipp-hopp lett RAW? Adatamentés sügősen??? Hozzátenném egyszer ki lett húzva úgy, hogy az akku benne volt. Lehet ez ok?

2020. jún. 3. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:

"ki lett húzva úgy, hogy az akku benne volt"


Én sose veszem ki az akkut a laptopból mielőtt kihúzom az SD kártyát vagy a pendriveot.. De mindig szabályosan leválasztom menüből. (különben úgy járnék mint a kérdező)

2020. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a telefon akkujára gondoltam. Laptopon persze leválasztást szoktam használni.
2020. jún. 3. 15:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én telefonomnak nem cserélhető az aksija.. ;)

A telefont csak ki kell kapcsolni ilyen művelet előtt.

2020. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Naa, igen összekevertem :))...nem volt kikapcsolva. Köszi.
2020. jún. 3. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!