Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a budget build...

Szerintetek ez a budget build elég lenne arra amire szánom?

Figyelt kérdés

Sajnos az előző pcm kihasználtsága, és elavulása miatt arra kényszerültem hogy, egy új masinát rakjak össze, de mivel az anyagi keret szűk (szeptembertől kezdeném az egyetemet, valamint a jogsit is jó lenne lerakni). A gépet irodai alkalmazásokra, valamint olyan címek mint stellaris, total war játékok, eu4, football manager20, alkalmi játszására használnám mondjuk full hd-n meden.


Maga a konfig ez lenne:

Amd athlon 3000g

Gigabyte b450 ds3h

G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

Fsp Hyper M500W Moduláris táp


Hdd-m van később pedig majd belenyomnák egy m.2 satás ssd-t


Gépházat még nem tudom mit is szeretnék de kis hely és könnyű mobilitás miatt valami pici házat keresnék 15e Ft alatt ha van valami tanácsotok szívessen meghalgatnám, valamint, megéri-e egy ryzen 3 3200g-re beruházni és ki spórolni azt a bő tizest ami közte és a 3000g között van?


Előre is köszi a válaszotokat🙂.



2020. jún. 7. 15:59
A kérdező szavazást indított:
Elég rá
Inkább spórold ki azt a 10est a 3200g-re
Atya úristen, látszik kezdő vagy, majd én leírom mit rakj össze
Azt hiszed azért vagyunk itt hogy neked segítsünk menj prohardverre, vaze.
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

A játékok miatt nem ártana az a Ryzen szvsz, plusz ott tudnál használni NVME SSD-t is, amit a 3000G nem támogat.


Ha kompakt, hordozható gépházat szeretnél olcsón, ajánlom az Aerocool CS-101 -et.

[link]


Arra nagyon figyelj, hogy ez a gépház csak SFX méretű tápokat fogad. Én a be quiet! SFX Power 2 vagy pedig a FSP SFX PRO típust tudnám ajánlani. Teljesítmény mindegy, a gép 100W-ot sem fog felvenni.

2020. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

10-11-el több a 3200g - inkább ne egyél, de azt vedd! :D

és egy 350-es táp is elég!

2020. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pappgr ***** válasza:
100%
Ha nincs dedikált GPU-d akkor nincsen szügség 500W-ot tápra az egész rendszer 150W-ot fog enni, egy 250W-os al megleszel jól. A 3200G cpu teljesítményben nem sokkal jobb, viszont 2x-szer olyan erős az integrált grafika. Még ha mosz nincs-is rá szügséged, legalább később kellesz újra cserélni.
2020. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem lesz dedikált kártyád mindenképp 3200g.
2020. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!