Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi volna ésszerűbb? (NAS...

Mi volna ésszerűbb? (NAS elhelyezés)

Figyelt kérdés
2 opcióm volna NAS-t elhelyezni. Egyik hogy direktbe rákötöm a routerre (ha ez, akkor usb vagy lankábel volna ésszerűbb?) ha így van, akkor egy, a hálozaton levő tv, ami nem közvetlen a routertől, hanem csak 2 repeater után kapja meg a kapcsolatot, mennnyire tudna zavartalanul lejátszani 4k, néhány esetben hdr tartalmat? Illetve a másik opció, hogy az adott tv-re kötöm rá konkrétan usb-vel, viszont így csak wifivel tudnám a hálózatra kötni, és ez a másolási sebességet eléggé lecsökkentené, bár ez nem annyira probléma, mint maga a zaj, illetve hogy nem szeretném hogy szem előtt legyen a NAS.
2020. jún. 8. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyire csúnya és hangos NASod?

Nehéz kérdés. Esetleg usb hub/elosztó, vagy usb-Ethernet átalakító? Szabad tudni milyen NAS-od van?

2020. jún. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, az igazi kérdés, hogy milyen NAS-ról van szó. Szerintem a legtöbb nem támogatja hogy USB-HDD-ként működjön.
2020. jún. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából még semmilyen, de nem szeretnék túl sokat költeni rá,2db 4TB merevlemezzel együtt max 150-200 lenne a plafon. Jobb lenne egy 4 lemezes, hogy a jövőben tudjak bővíteni. de az ugye drágább. Nem azért nem szeretném, hogy szem előtt legyen, mert csúnya, vagy hangos, hanem mert a családi körben van pár rosszcsont kölök, akik szeretnek elektromos dolgokat tönkrevágni. (nem direkt, de akkor is...)
2020. jún. 8. 07:29
 4/5 Derwer ***** válasza:

Egy hibás feltételezésből indulsz ki.

A NASokon lévő USB port arra van, hogy azon kösd hozzá vvalamihez, hanem arra, hogy azon köss hozzá egy mási kUSB háttértárat.

Ergo maga a felvetés nem stimmel.


Én amúgy a routerre kötném, nem egy al switchre/pontra, mert akkor több mindenen kell átmennie bármilyen másolásnál.


A két repeater pedig így is, úgy is probléma, mert az már kb negyedeli a wifi sebességet. Egy részen kábellel kellene vinni a wifi jelet, VAGY MESH wifit telepíeni, 3sávosat.

2020. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, pontosan ezért kérdeztem, mert nem tudtam ezeket, köszönöm a választ.
2020. jún. 8. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!