Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya hűtés ventilátor...

Videokártya hűtés ventilátor segítségével? Hol érne többet a ventilátor? Oldallap vagy alul?

Figyelt kérdés

Alapból a videokártya 40C körül van. Az a gond, hogy a 40%-al megy a hűtője, ami szerintem kicsit sok és hangos, ahhoz képest, hogy nem csinálok semmit. Ha nézek egy HD videót felmegy 50C, ha játszok 80C-ig is. Hol érné jobban a hideg levegő, ha a ház aljáról fújna vagy ha az oldallapról?

(elölről nem nagyon tapasztaltam, hogy annyira érné a hideg.)



#videokártya #ventilátor #hűtés #ventilátor elhelyezése
2017. márc. 18. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Oldallap, de nem is azért, hanem azért, mert vertikális pozícióban érzik magukat jól a csúszócsapágyas ventilátorok, alul és felül hangosabbak és gyorsabban romlik az élettartamuk. Így ha feltétlenül a zajszint motivál, akkor nem célszerű alulra rakni, mert hiába lesz halkabb a videokártya, ha az új ventilátortól fogsz megsüketülni.


Egyébként jelentősen nem fog sokat segíteni, csak akkor, ha a gépházon belüli hőmérséklet is hasonlóan nagy hőmérsékleten van (tehát ha eddig max 1 vagy 2 házventilátort használtál). Célszerűbb passzív hűtésűre cserélni (pl GTX1050Ti már kapható passzívként).

2017. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nem is csak a zajszint, persze az is, de inkább a videokártya hűtése.

Kettő van, egy ugye a hátul, és akkor megpróbálom ezt oldallapra, hátha jobban segíti. Köszönöm még egyszer.

2017. márc. 18. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a zajszint is motivál téged, ha már 40%-nál is zavar, különben 100%-on pörgetnéd.
2017. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze az is. De 80C 100% pörgetésnél nekem akkor is soknak tűnik.
2017. márc. 18. 23:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valakit még érdekel, betettem oldalra és 10 - 15C javult ami szerintem jó
2017. márc. 19. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!