Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ról adatok visszaszer...

Pendrive-ról adatok visszaszerzése?

Figyelt kérdés

Van egy pendrive-m, nem régi, kb. 1 éves, minden képet, videót azon tároltam.. több ezer képről van szó.

Rendszeres használatban volt, bizonyos időnként mindig erre mentettem.

Viszont ma az a meglepetés ért, hogy nincs rajta semmi.


Amikor csatlakoztatom kiírja, hogy "probléma adódott ezzel a meghajtóval", vizsgálja és javítsa meg.... bármelyikre megyek, nem történik semmi, ha ki X-elem bejön az ablak, amiben kellenének, hogy legyenek a mappák, de nincs, helyette lap 4 lap ikon van, ilyen elnevezésekkel: e▀1ë,.d*.hh ...


Most akkor tönkrement? Komolyan? Ennyit ért... Pótolhatatlan dolgok voltak rajta...

Telefonomon nem fértek el, régen kiírtam CD-re, tönkre ment. Egy időben gépre mentettem simán, besz@rt a gép. Vettem pendrive-t, most ez is?

Mindig bezártam és utána húztam ki a laptopból a pendrivet.



2020. jún. 13. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tönkrement sajnos.


De semmi sincs még veszve. Letöltöd a számítógépedre az EASEUS Data Recovery programot, bedugod a pendrivet és a progival szépen minden adatot, képet, stb. lementesz róla.


És csak utána hajítod el :D

2020. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adatmentéssel foglalkozó helyeken vissza tudják állítani, de már az alapár is igen húzós, azzal meg, hogy babráltál is vele, lehet csak dupláztad az árat. Egyébként meg ezért tárolunk mindent több helyen. Olyan meg nincs, hogy minden mindig tönkremegy magától, kivéve ha magázódunk, akkor létezhet, mivel itt valami felhasználói hiba van. A CD-k 10-20 évet is simán kibírnak, ha lassan (8-12x-es sebességgel) vannak megírva, napfénytől védett helyen vannak tárolva, és mindig tokban vannak. A pendrive sem kevesebb élettartamra van kitalálva, csak egyszer kell egy normálisabb minőségűt venni (Kingston, Toshiba, Maxell...), és ha nincs állandóan újraírva, meg nem éri extrém mágnesesség és pára, akkor ez is bírja. A merevlemez ugyanez a történet, de az a mágnesre és a mozgatásra érzékeny. Ezek után már csak a felhő marad, ott fel sem merülhet ilyesmi probléma.
2020. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig csinálj biztonsági mentést!
2020. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pótolhatatlan dolgot nem tárolunk 1 darab helyen. Ráadásul pont nem pendrive-on, mivel az alapvetően csak egy adathordozó-, és nem adattároló eszköz.

Minimális esély van rá, hogy a tartalmából még látsz valamit, de a legközelebbi esetre majd felkészültebb leszel, ezzel már nem tudsz sok mindent kezdeni. Annyira elterjedt már a felhőtárhely, teljesen kézenfekvő lett volna pár giga képnek és videónak. Google Fotókban van korlátlan tárhely ha bekapcsolod a tömörítést (nem lesz látható változás).

2020. jún. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszoló letöltöttem a programot, de kb 100 db képet hozott vissza, fizetni kellene érte.


Majd utána nézek ennek a felhőnek, sajna nem értek hozzá...

2020. jún. 14. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!