Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows memoriadiagnosztika...

A Windows memoriadiagnosztika hibát észlel tesztelés után, majd a Memtest 86 US, ez azt jelenti hogy valamelyik 8gb-s mem modulom kuka?

Figyelt kérdés
2x16 GB Gskill 3200as duál ramom van. A legutóbbi rendszerfrissítés után a windows10 kékhalálozott többször és az epic storebol telepített GTA 5 se települt fel memoria hibára hivatkozva. A gépen nem veszem észre a lassulást de sokszor kidobott a doom eternal is előjel nélkül. A hibaüzenet szerint memoriatesztelést kellett végrehajtani, ami jelezte a hibát, de h mi pontosan azt nem. Csak annyit h a memóriával probléma van és vegyem fel a gyártóval a kapcsolatot A rendszer és a BIOS normálisan érzékeli, elképzelhető, h még is vmi fizikális hiba lehet a rammal?

2020. jún. 17. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

2x8GB nem 2x16.

Ha 4 slotos a RAM helye az alaplapon, akkor próbáld meg felcserélni a foglalatokban a memóriákat, persze úgy hogy minidig dual channel-ben legyenek.

Sok esetben ez szokott segíteni.

Illetve próbáld meg egyesével is, hogy úgy indítod a gépet hogy csak egy 8GB-os memória van benne. (így is cserélgetheted a foglalatokban.)

2020. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen bocs 2x8as..megpróbálom cserélgetni és más szlotba is mert lehet az alaplap slot is rossz..de mi okozta ezt a hibát 2évig nem volt ilyen..és miért pont most
2020. jún. 17. 22:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhatja. Ezek az alkatrészek olyan bonyolult elektronikai áramkörökkel vannak szerelve, hogy ember legyen a talpán aki megállapítja mi mehetett tönkre.

Gyári hiba, elfáradó kontaktus kötés, meghibásodott alaplap, stb. Ha minden kötél szakad, és már minden cserélgetést kipróbáltál de még mindig szar, akkor egy tiszta telepítést még mindenképp csinálj!


Nekem egy régebbi gépben pl. egy meghibásodott elektrolit kondenzátor az alaplapban -okozott ilyen hibát.

Pont abban az áramkörben volt, ami energiával látta el a memória modulokat. Viszont ez könnyen kiszűrhető volt, mert ezekre a kondenzátorokra jellemző volt hogy ha már döglődnek akkor felpúposodik a tetejük.

Kiforrasztottam, bugásztam egy ugyan olyan μF-osat egy másik alaplapból, beleraktam és meg is szűnt a hiba.

A mostani modernebb alaplapokat már SMD (vagy száraznak is hívják) kondenzátorokkal szerelik.

Ezeknél esélyed sincs szemre megállapítani melyik szarhatott be, mivel nem púposodik fel. Csak méréssel lehet kiszűrni a hibásat.

Ezt csak azért írtam le, mert ez is egy lehetséges hiba lehet a több száz közül.

Sajnos cserealkatrészek hiányában nagyon nehéz kiszűrni egy laikusnak otthon mi lehet a hiba.

2020. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát szuper, akkor mehet a sakkozás..hát ha másnak van hasonló tapasztalata akkor kérem írja le köszönöm
2020. jún. 18. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!