Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire normális ez az...

Mennyire normális ez az érték, és lesz-e bajom ebből a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom 256gb toshiba m.2 ssd-vel, már 7 hónapos, de mivel ez volt az elsődleges eszközöm is digitális oktatás alatt, ezért ment is eleget... Már csak 97%-os az állapota, lassan már 3 TB az írt adatok mennyisége, és ment már 35 nap, 9 órát. Mennyire lesz tartós ilyen ütemben, illetve lesz-e olyan gondom, mint pl.adatvesztés?

2020. jún. 20. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Pár 100 TB-ig nem kall valószínűleg aggódnod. Majd ha 50% körül lesz az állapota, akkor fontolóra veheted a cseréjét, addig nem kell.

Amúgy a Win10 nagyon eszi ezeket az SSD-ket. Én 1 éve két tökugyanolyan gépet raktam össze, annyi eltérés volt hogy az egyikre Win7-et, a másikra Win10-et raktam. 1 hete sincs hogy néztem volna őket, a Win7-es 109 napot ment és 3,1 TB adatmennyiség volt rajta írva. A Win10-esen 87 nap alatt 7,9 TB írás volt. A felhasználása ugyan az volt a két gépnek: böngészés, hírolvasás.

2020. jún. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél hdd-t, jobban jársz vele, nekem van amelyik már több mint 10 éves és jó, ezt ssd-ről nem mondhatnám el. Azért a fél perccért meg nem érdemes ssd-t venni amivel gyorsabban indul a gép. Ez az ssd cirkusz leginkább a gyártóknak jó, van kikkel finanszíroztatni a későbbi termékeiket, aztán hogy lesz-e valós fejlesztés az úgyis később derül ki, de addig is van aki vesz mindíg újabb termékeket.
2020. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem csodálkoznék ha az ssd a gyári "szakszervezetek" találmánya lenne, hogy így ezek gyártásával tudjanak több és/vagy folyamatos munkát adni a gyártóknak/tervezőknek.
2020. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: Én csodálkoznék. 20 éve használok/tervezek különféle memóriával rendelkező mikrovezérlős rendszereket. Mikor először megjelentek a Flash memóriák, már akkor is tudvalevő volt, hogy élettartamban korlátoltak. Azóta sokat fejlődött a gyártástechnológia, ma már simán lehet olyan NAND struktúrájú memóriát csinálni, ami 10x akkora élettartamú lenne, mint a mostani SSD-k, csak az nem érné meg anyagilag senkinek. Se a gyártóknak, se a felhasználóknak, mivel a mostani SSD-k is átlagos felhasználás esetén 10-20 évet simán kibírnak. De olyat csinálni, ami sose romlik el, nem lehet. Nem az SSD gyártók csinálják direkt olyanra a termékeiket, hogy elromoljanak egy idő után. A HDD-k se örökéletűek. Sőt, már most is kapható olyan SSD, aminek az élettartama átlagos felhasználás esetén többszöröse egy normál HDD-nek. Pl. a Samsung 860 PRO-ra 5 évig és 4800 TBW-ig van garancia, vagyis 4800 TB írott adatig. Azt már tudjuk egy ideje, hogy az SSD-kben az írható adatmennyiség az, ami igazán korlátozza az élettartamot. Nekem itthon napi 10-12 órát megy a gépem, ennyit használva is van (mivel ezen dolgozok), az elmúlt 3 évben átlagosan napi 28GB adat íródott rá a rendszer SSD-mre. 4800 TB adatmennyiségét én ez alapján 175542 nap alatt érném el, ami 480 év.

(Az egyik kollégámnak van egy 64MB-os M-systems gyártmányú SSD-je. Asszem valamikor 2000 körül készült, még PATA csatlakozású. Mivel nem ér sokat, ezért az egyik gépében bent hagyta, had menjen, legalább majd kiderül hogy mennyi idő múlva döglik be. Az a gép amiben van, napi 24h-ban megy, néha-néha rámásol pár képet, hogy megnézze hogy még tényleg jó-e. Asszem 2008 óta üzemel így, és még mindig hibátlan. Ezért is mondják, hogy az írott adatmennyiség szabja meg inkább az élettartamot, amúgy nem nagyon fog tönkremenni benne semmi (a memóriamodulokon kívül van benne egy vezérlőchip, és ennyi).)

2020. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, leginkább #1-nek és #4-nek


#2 miért nem éri meg? mert 30k forinttal drágább 1tb esetén? és hogy oldjam meg, ha csak egy 2.5"-os meghajtónak, és egy m.2-nek van helyem, de szeretnék ssd-t is mellé? Tapasztaltam is, hogy míg az ssd-t rázhatom, sőt, majdnem hogy dobálhatom is, addig a merevlemezt rázogatás közben képes lefagyni/meghülyülni/hasonló finomságok.Nekem bőven megéri/megérné az a 30k.Azt is olvastam, hogy ezek a "filléres" hdd-k képesek rettentő lassúak lenni, ezért is olcsó...Ja, és még ráadásul (az egyik 3.5"-os, samsung 160gb 7200rpm-es merevlemezem)még melegszik is, amiben benne volt, majdnem a merevlemez melegebb volt, mint a processzor(de tényleg...proci 55-re beállt, merevlemez az meg gyakran fél óra használat után 45 fok fölé ment)

2020. jún. 21. 00:24
 6/6 anonim ***** válasza:
2#-es 3#-as lennék megint, nem hiszem hogy ott ahol az olcsóság és könnyen visszaállíthatóság is fontos szempont lenne, valaha is ssd-t használnának. Tömeges, sok adat tárolására mág évekig jobb a hdd és a tape/mágnesszalag. Kicsit olyan az ssd nekem, "mint az tehetős urak játékszere" , repülőkön, közlekedésben mobil rendszereken van értelme és célja az ssd-nek, de amikor egy elromlott hdd-t később idővel ha olcsóbb lesz simán helyreállítathatsz felhasználóként. Az ssd-hez még szakambert sem találsz, és ha nem megfelelően nyúlsz egy rossz ssd-hez az adataid garantáltan elszállnak, a mágneses tárolásnak ott van a fizikai része ami garantálja ha a lemezek nem hullanak darabokra 100 évig is működőképes lehet.
2020. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!