Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha megduplázom a notebookomban...

Ha megduplázom a notebookomban a ramot akkor azzal fogok gyorsulást tapasztalni a Google Chromenál?

Figyelt kérdés

200/60 megabites netem van de olyan lassú a böngésző ( bármelyik ) hogy legszívesebben földhözvágnám az egész notebookom. A feladatkezelőben ilyenkor 98%-os a memóriahasználat ami a böngészőnek köszönhető. Ha bezárom lemegy akár 20-30%ig.


Ha a speedtest . net asztali alkalmazását haszálom akkor 190-200 megabit közt méri a letöltést, ha a böngészőben akkor 5-10 megabit közt ugyan arra a szerverre.


Weboldalakat is olyan lassan tölti be hogy a hajam elmegy tőle. Pl a facebookot több mint 20 másodpercig tart neki betölteni telefonon böngészőből ugyan ez kb 2 másodperc asztali kinézettel.


Lenovo ideapad 320 80xv00uphv notebook. A jelenlegi 4GB ramot cserélném 8GB ra.



2020. jún. 21. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

4 giga elég karcsú

és a Chrome meg eszi mintha muszály volna neki.

nekem 8 giga van és azt is el szokta tüntetni :D

meg hát a mai weboldalak is sokat meg tudnak enni a sok reklámmal.

használsz reklámblokkolót?

2020. jún. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen használok.
2020. jún. 21. 20:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon olcsón tudsz szerezni akkor esetleg, talán...

Ez a laptop nagyon elavult, 2 magos 1GHz-es Intel celeron-tól már nem kell csodát várni.

2020. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kérdésből kimaradt hogy a hdd-t ssd-re cseréltem benne.


#3 igen ezzel tisztában vagyok. Már mikor két éve vettem is csak a belépőszintet ütötte meg, de sajnos akkor nem volt pénzem erősebbre és sürgősen kellett másik. Majd ha legközelebb veszek erősebbet próbálok venni. De igazából sajnálok is újat venni még ez jó. Meg eladni se tudnám normális áron már szerintem.

2020. jún. 21. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:

A Chrome jelenleg hibás, bármekkora RAM-ot képes megenni, csak idő kérdése.

Megoldás: vidd át az adataidat Firefox-ba, és utána töröld le a Chrome-ot.

2020. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És a Firefox menni fog rendesen 8 giga rammal? Mert már megrendeltem a 8 gigás modult, de a 4 gigát ugyanúgy megeszi mint a chrome, és ugyanúgy lassú, csak nem csinál magának 30 folyamatot.
2020. jún. 24. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:
A RAM és a proci is felel az oldal betöltésekért. Érdemes néha 0-ra letörölni a böngészőket, mert össze tudnak szedni szemetet.
2020. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, hetente legalább egyszer törlök minden előzményt meg amit csak lehet belőle a könvjelzőkön kívül
2020. jún. 24. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a chrome tud érdekes dolgokat produkálni, van hogy a céges gépemen konkrétan semmit nem akar betölteni, de általában rendben van.

Az otthoni gépemen eszméletlen gyors, mondjuk 6x 3,6 ghz, 16 gb ram és 4 gb-os videókártya segíti, szóval a jobb hardver előnyére válik.

2020. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A több ram sosem fog ártani, és a Firefox-al együtt repülni fog a géped majdnemhogy, olyan gyors lesz.
2020. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!