Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit fogyaszt egy számitógé...

Mennyit fogyaszt egy számitógép havi szintre lebontva?

Figyelt kérdés
Egy közepesen erős számitógépről van szó. Netre és játékra szoktam használni vegyesen. Napi szinten 4-5 óráról van szó. Hétvégén általában több óráról van szó. Ez mennyit jelenthet forintba?
2020. jún. 23. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Tudod, hogy a táp hány Wattos. Azt is tudod, hogy az energiáért fizetsz. Tehát ki tudod számolni.
2020. jún. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

"Tudod, hogy a táp hány Wattos. ... Tehát ki tudod számolni."

hát nem... nem annyit fogyaszt amennyi rá van írva te süsü!


számoljunk a monitorral együtt kb 300 wattal

napi 5 órában az havi 150 óra vagyis 45 kWh/hó.

1 kWh 46 forint asszem... de számoljunk 50-el

vagyis 2250 forint.


nem mindig eszik 300 wattot egy gép, ha épp csal böngészel lehet elvan 30-al is! szóval elég durván tájékoztató jellegű a számítás!

a legjobb ha megméred egy fogyasztásmérűvel.

2020. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyit fogyaszthat, de nálunk 3 gép megy, az egyik napi 8 órában, a másik 10-12-ben és egy napi 3-4 órában. Mellette természetesen a háztartás is fogyaszt. Így havonta kb 7-8 ezer ft elég a villanyra.
2020. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én utoljára egy ASUS P5LD2, Intel Core2 E6400, 4GB RAM, + 3 HD összeállítást mértem (monitor nélkül). NAS-nak használtam.

Lekapcsolt képernyő mellett: 100W

Bekapcsolt monitor, + egerészés: felugrott 130W-ra.

A méréshez külső fogyasztásmérőt használtam.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"hát nem... nem annyit fogyaszt amennyi rá van írva te süsü!"



De a minimum és a maximum felvételt kitudod számolni és ebből következtethetsz az átlagos fogyasztásra. Te süsü.

2020. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!