Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen nehéz IPS kijelzős...

Miért ilyen nehéz IPS kijelzős laptopot találni?

Figyelt kérdés

Sikerült végül vennem, de meglepődtem, hogy szabályosan vadászni kell rá.

A legtöbb helyen még fel sincs tüntetve. Ahol pedig fel van, ott pedig ha rászűrök akkor a termékek 4/5-e kiesett.


Rengeteg 300 vagy 400+ -os laptopot látok pocsék kijelzővel. Persze "gamer" tehát a 120Hz (vagy annál több) az piszok fontos, de mondjuk a színhelyes megjelenítés már senkit sem érdekel?


Tényleg erre van igény? Ha normális kijelzővel akarom akkor vegyek MacBook-ot vagy válasszak abból a 20-30 típusból ami van?


Vagy ennek valami technikai oka van, ami miatt csak tn panel-t raknak laptopba? (pedig általában azért veszek laptopot, hogy használjam a kijelzőjét. nem szivesen cipelem a hónom alatt a monitort is hozzá :))



2020. jún. 24. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Erre van igény.

Nem tudtad hogy a cod/fortnite/pubg azért veszít a pistike mert 144hz helyett 60hz monitort használ és az 10 ms elöny élet halál kérdése xddd

2020. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs technikai oka, a nincs rá elég nagy kereslet.
2020. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
IPS panel se garancia, főleg ha viszonteladónál nézed leírásban, az IPS szintűből a szint elveszik gyakran... Én nem adnám egy bizonyos ár fölött már 100% sRGB/72% NTSC alá.
2020. jún. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
120Hzes monitorok is általában TN panelesek, szóval ott nincs gond. IPS-ből is van olyan, ami nagyon rossz minőség és TN-ből is van olyan, ami majdnem IPS szintű (bár utóbbi a ritkább).
2020. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szomorú.


Akkor megint én vagyok az 1% aki kilóg a sorból. Bááár, a közvetlen ismerőseim között (rajtam kívül) többen is kerestek normális(abb) kijelzővel laptopot az utóbbi időben. Tehát kétlem, hogy tényleg erre lenne igény, inkább.... nem kapsz mást. Sok dologba belefutottam már amit úgy akartak lenyomni a torkomon a gyártók, hogy "erre van igény", de valójában ha nem nagyon kapsz mást, de valamire szükséged van, akkor persze hogy megveszed a szrt is.


Nekem is volt olyan a kezem között (céges) aminél a képernyő két széle már elszineződött, annyira kicsi volt a betekintési szöge. 15 colos laptopnál pedig ez nálam már a hulladék kategória.


"Én nem adnám egy bizonyos ár fölött már 100% sRGB"

Remélem eljön ez a korszak is.


Köszi a válaszokat.

2020. jún. 24. 09:47
 6/12 Derwer ***** válasza:

Meg kell nézni, mert amúgy TN panelekből is vannak egész jók.

IPS monitorosról váltottam TN panelre és igazából nincs vele gond.

Engem a fényes kijelző jobban zavar.

2020. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 P.O.C. ***** válasza:

Az IPS sem tökéletes. Főleg ha nincs műszeresen kalibrálva. Nekem most IPS matt kijelzős laptopom van, de nem vagyok tőle elszállva. Nem sokkal jobb, mint az asztali gépem TN monitorja, amihez viszont kértem kalibrálást.

Valamit a max fényereje is lehetne nagyobb.

2020. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy kis ellentmondásba keveredtél, úgy tűnik. Azt írod, hogy 20-30 típusból kell választanod, és hogy ha rászűrsz az IPS-re, a 4/5-öd része kiesik, ezek szerint a piacon kb. 150-féle modell közül lehet választani, holott a valós szám kb. ennek a tízszerese, azaz legrosszabb esetben is kb. 300 modell közül választhatsz, de szerintem sokszor nem, vagy hibásan jelölik meg a paneltípust. Amúgy tudtommal a VA és változatai is egészen szép képet adnak, 1-2 paraméterük jobb is, mint az IPS (pl. kontrasztarány). Sokszor a gyártók csak annyit írnak, hogy pl. 178° betekintési szög, esetleg X% sRGB. Szóval nem tűnik olyan rossznak a helyzet. Egyébként néha fontosabb a teljesítmény, mint a panel színhelyessége, és állítólag a modern TN panelek már nem olyan rosszak.
2020. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A TN-el azzal a baj hogy tökéletesen a képernyő közepére kell fókuszálni ha egy kicsit is oldalról nézed akkor már torzítja a szineket és ez technológiából adódik nem lehet kijavítani. Előnye hogy olcsó, ésha vki naponta 4-8 órát játszik versenyszerüen fpseket, akkor 240 hz TN a legjobb választás ahol minden pillanat számít


Az IPS-nek a legjobb a látószöge mindegy milyen oldalról nézi az ember tökéletesen visszadja a szineket, a hátránya az hogy egyeseket zavar az IPS féle erős fény, ez is technológiából adódik nem lehet megoldani, illetve magasabb hz sokkal drágább TNhez viszonyítva


A VA az IPS és TN között van látószög tekintetében, torzit de nem annyira mint a TN. A legnagyobb előnye hogy gyönyörü feketét ad vissza, film nézésére ideális lenne. Hatalmas hátránya hogy leglassabb panel, és gyorsabb játékokra nem igazán alkalmas.

2020. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, azzal tisztában vagyok hogy az IPS önmagában nem garancia a tökéletes színhelyességre, asztali monitorok nálam is műszeresen kalibráltak.


Laptopot is lehet kalibráltatni, (nyilván a lehetőségekhez mérten), de a többségét egyszerűen nem érdemes.


Nem az a cél, hogy tökéletesen színhelyes legyen, mert akkor tényleg monitor kell. Én már azzal is beérem, hogyha a szürke nem lila a kijelzőn - láttam olyan középkategóriásnak csúfolt lenovo-t aminél ez probléma volt. Mellette volt egy 50eFt-s belépő szintű monitor ami minden tekintetben jobbnak látszott még szabad szemmel is.


És az igazi probléma, hogy vásárlásnál nincs lehetőség megtekinteni a képét (kivéve amit megtalálsz valahol kiállítva), tehát az össz szűrési lehetőség azaz IPS. Arra sajnos nehéz alapozni, hogy "hátha jobb TN került bele..." Jobb esetben találsz róla tesztet, bár az is átverés néha, hiszen egy adott típuson belül országonként más-más felszereltséggel rendelkezik, szóval lehet az amerikai review félrevezet.


A garancia az lenne, ha odafigyelnének erre a gyártók, de úgy látszik erre még várni kell.

2020. jún. 24. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!