Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kössem össze a mikrofon...

Hogyan kössem össze a mikrofonok kábeljeit?

Figyelt kérdés
Az egyik “koncertmikrofonom” kábelja elszakadt, középen fut egy rézszál, egy másik pedig külön (földelés). Sajnos el lett mókolva valahova a 3,5mm jack vég, szóval azt már nem tudom visszakötni. Találtam itthon egy régi asztali mikrofont szintén 3,5mm jack véggel, szétvágtam, viszont ebben csak 1 rézköteg fut, földelés nincs. Ezt össze tudom valahogy kötni, hogy működjön is? Földelés nélkül lehetséges?

2020. jún. 24. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A sima asztali mikrofonokban két drót van, a jel és a föld. A föld nem külön vezeték, hanem a kábel körül futó árnyékolás. Ugyan ez a professzionális mikrofonok esetén, de ott van egy negatív jel vezeték is, ami a kábel által felvett zaj kiszűrésére hivatott. De ezekről általában eltávolítható a kábel és ráköthető egy másik.
2020. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy mikrofonnál minimum kettő darab drótnak kellene csatlakozni: egy jelnek és egy földelésnek (ez általában a jelvezetéket körülvevő árnyékolásként is jelentkezhet).


A mono, úgynevezett TS jackdugót

[link]

úgy kell rákötni, hogy a jel a jackdugó "csúcsára" (tip), a földelés meg a jackdugó "ujjára" (sleeve) kerüljön:

[link]


a sztereó, úgynevezett TRS jackdugó:

[link]

esetén a jackdugó "csúcsa" (tip) és "ujja" (sleeve) közé beékelődik egy "gyűrű" (ring) - ezen legutóbbira ugyancsak a jelvezetéket érdemes rákötni.

2020. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tovább bontottam az asztali mikrofon kábelját, mégis 2 van. Egy vörös és egy rézszínű köteg, egymás mellett futtatva.
2020. jún. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!