Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az létezik, hogy a "DisplayPor...

Rics37 kérdése:

Az létezik, hogy a "DisplayPort-VGA adapter" visszafogja a felbontást? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1920x1080-as felbontású monitorom, mely VGA-val csatlakozott eddig az alaplapi integrált videokártyához. Ebben a formában kitudtam használni a maximális felbontást, viszont az FPS számokkal nem voltam megelégedve.


Így úgy döntöttem beruházok egy videokártyára. Keresgélés közben sajnos rákellet jönnöm, hogy olyan, amely VGA porttal rendelkezik nagyon kevés van, és akkor még árban és egyéb paraméterben is meg kell felelnie. Ebből kifolyólag le is mondtam a VGA portról -meg lehet oldani egy átalakító adapterrel is. És így jött a képbe a kérdésben említett adapter, a felbontás pedig vissza esett 1280x720-ra.

Ami miatt még inkább az adaptert tartom a "hibásnak", az hogy van egy TV-m is ugyanekkora felbontással és HDMI csatlakozóval. És ennek -adapter híján- nem csökkent a felbontása.



2020. júl. 1. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Beállításoknál nem is enged nagyobb felbontást, csak 1280x720-at? Felraktál minden szükséges illesztőt?
2020. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Átalakítótól nem csökken a felbontás, a legvalószínűbb hogy nem raktad fel ad drivert. Egyébként VGA(vagy bármilyen analóg) porttal 2015 óta nem jött egyetlen kártya sem kb(illetve akkor már csak digitális porttal jött mind amd mind nvidia), legalsótól a legfelső kategóriáig, monitorok szintúgy.
2020. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!