Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nekem a régi gépem mindíg ezt...

Kiskofa2006 kérdése:

Nekem a régi gépem mindíg ezt adja ki "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" én nyomogatok minden gombot meg újraindítom de ugyan ez jön ki mit csináljak? UI.: a gép WIN XP

Figyelt kérdés
PLS Segítsetek
2020. júl. 2. 14:57
 1/6 Argloss ***** válasza:

Lépj be a BIOS-ba (kiírja a gép bekapcsolásakor, hogy melyik gomb) és nézd meg, hogy az eszközök listájában van-e merevlemez.

Ellenőrizd, hogy a merevlemez megfelelően van-e csatlakoztatva.

Ellenőrizd a bios-ban a boot sorrendet.

Próbálj meg operációs rendszert telepíteni.

Vásárolj új merevlemezt és telepíts rá operációs rendszert.

2020. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem írki mikor be megyek a BIOS ba a BOOT nál csak hogy CD/DVD t hogy onan boot oljam
2020. júl. 2. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg meghalt a merevlemezed. Ha van másik géped, akkor tölts le egy pendrive-ról működő op-rendszert (RUFUS nevű programmal készíts egy boot usb kulcsot), és így azzal el tudod indítani a gépet, és meg tudod nézni rendben van-e a hdd.
2020. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ja és hogy lehet ilyen állapotba lementeni róla mindent
2020. júl. 2. 15:46
 5/6 A kérdező kommentje:
mind1 majd megnézetem szerelővel de azért köszi:)
2020. júl. 2. 15:46
 6/6 A kérdező kommentje:
szerintem vagy a merevlemez,ez kábele rossz vagy tele van porral a merevlemez kábelja és nem érzékeli vagy amit te mondtál hogy a merevlemez halt meg nem tom majd el viszem szerelőhöz
2020. júl. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!