Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire éri meg használt...

Mennyire éri meg használt gépet vásárolni?

Figyelt kérdés

Sajnos akárhogyan is számolok, egy alap, nagyon belépő szintű gép is 180+. Ez nálam így néz ki:


i3 9100F/Ryzen 3 1200 25/18K

2x8 3000mhz ram/2x4 2666mhz

Merevlemez - 10K

SSD - 10K

Gépgház - 15K

Táp - 20-25K

Alaplap - 25K

Videókártya - 45-55K

Windowsot ha veszek az is plusz

összerakatás + szállítások

De legyen monitor is, amiből egy nagyon alap is 30K.


Így 230 alatt nem igazán állnék meg.


Hardveraprón megéri szerintetek pár alkatrészt normális, reális áron megvenni? Ha szinte mindent ott veszek, lefaraghatok akár 40 ezret is, ami elég jó lenne. Vagy akár egy ready kész konfigot.



2020. júl. 3. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mennyid pénzed van a gépre?

Milyen monitorod van? Milyen játékokra és milyen felbontásra kellene a gép?

2020. júl. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Dongaben ***** válasza:
100%
Minimális garancia nélkül csak a házat érdemes megvenni. Ha az eladó ad legalább 1 hét garanciát, a procit, RAM-ot, Videókártyát, alaplapot veheted használtan. (1 hét alatt azért kijön, alapból hibás.) Tápegységet nem vennék használtan, hacsak nem komplett géppel van. HDD-t semmiképp, de SSD-t is újonnan vennék a helyedben.
2020. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gépházat, procit, ramot bármikor vennék használtan, a többi garanciából maradt időtől függ. Tápot nem vennék használtan, mert az nem nagyon avul el és inkább a teljes 7-10 év (gyári) garanciát akarnám.
2020. júl. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé megérheti. Én a második használt laptopom használom ami szerintem még rizikósabb mert itt nehezebben lehet bizonyos alkatrészeket cserélni vagy konkrétan lehetetlen. Megbízható eladó kell aki ad próbaranciát is és szerintem akkor jól ki lehet jönni. Egy 180 ezres gép amiben minden használt jóval erősebb lenne mint egy amiben minden új.


[link]


És ez még egész jól fejleszhető is.

2020. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A keret olyan 180, amivel baj nem is lenne, csak akkor külön rendelgetés, vigyem el összerakatni is mivel segghülye vagyok hozzá, windowsot nem szeretnék rá venni mert hatalmas lehúzás, tehát azt is valahogy rá kéne valakivel rakatnom feketén, ami még mindig megoldható.


Hogy mire kellene a gép? Huh.

Minecraft, Just Cause játékok, GTA San Andreas, GTA 4, cs soure, cs go, rainbow six siege, ilyesmik.

Főleg az ilyen felkapott fps címek fussanak jól (tf2, overwatch, cs sorozat, black ops 3, pubg (lite).


Igen, ezen vacilálok, hogy vegyek-e egy ready kész gépet valakitől garival, vagy csak pár alkatrészt vegyek használtan. Egyébként tv-m van, monitor nincs, de azt megoldom. Egyébként full hd, 75hz a cél most jelenleg. Nekem bőven elég lesz

2020. júl. 3. 19:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Tehát hogy ne legyen félreértés, a pénz meglenne rá, csak azért a konfigurációért sokallok ennyit kiadni, mivel nekem nem 4K gamingre kell, arra meg hogy menjen a team fortress, pubg lite, cs go es tarsai, nem akarok 230 korul fizetni
2020. júl. 3. 19:27
 7/18 Dongaben ***** válasza:
Komplett gépet vegyél akkor használtan. Erre mindig ad az eladó garanciát, és ha nem, akkor nem veszed meg. A monitor sem létkérdés, ha olyan TV-d van, amihez tudod csatlakoztatni a PC-t. (Nálam sincs külön monitor, csak TV.)
2020. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Itt van nagyjából a kereteidnek megfelelően a legjobb amit öszze lehet hozni.

[link]


[link]

2020. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mióta van saját keresetem, azóta nem bajlódnék használt gépekkel. Soha nem tudni, hogy miért válik meg tőle a tulaj, illetve még jó szándékú eladó esetén sem tudhatod, hogy mikor fog a gép meghibásodni. A használt gépekre meg elég ritkán jár garancia.


Viszont a 180 ezerrel nagyon mellélőttél. Egy belépő szintű gép - ha a monitort nem számítjuk bele - 80 alatt bőven megáll. Ahol már 45 ezres grafikus kártya, meg SSD van, az elég távol áll a belépő szinttől.

Ha pedig egy korszerű teljesítménygépen akarsz használt alkatrészekkel spórolni, háááát.... te tudod, én inkább kicsit még hozzáspórolnék, és nem kéne azon rágódnom, hogy vajon a kétezer forinttal olcsóbban beszerzett RAM hibás-e, vagy hogy a háromezerrel olcsóbban megvett használt táp kinyírja-e majd az alaplapomat.

2020. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"windowsot nem szeretnék rá venni"

Pedig csak így lesz legális.

Persze, nem kötelező mindenkinek a tisztességes utat választani...

2020. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!