Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Táp csere érdemes lehet...

Táp csere érdemes lehet melegedés miatt?

Figyelt kérdés

Nem olyan vészesen, de azért elég forró tud lenni a tápom háza pl egy hosszabb játék-terhelés után.

cooler master 500w-os

Érdemes lenne mondjuk egy 700-asra cserélni, mert hogy azt kevésbé zabálná?


i5-6400

rx570 4gb

16gb ddr4

128gb ssd

1tb hdd


2020. júl. 4. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Szvsz csak a hőtermelés miatt nem lenne nagy különbség. van egy 500W-os 80+ bronz tápod, kiterheled ezzel a konfiggal mondjuk ex-has 320W-ra játék alatt, vagyis a hatásfokgörbéjén valahol 83-84% körül lesz, legyen a rosszabb, a tápon kb 65W hőveszteség keletkezik.


Ha veszel egy 700W-os 80+ bronz minősítésű tápot, ugyanezzel a géppel 64% helyett 46%-ra terheled játék alatt, ugyanúgy kb a 83-84% hatásfok környékére esik a görbéjén, ugyanúgy kb. 65W hulladékhő keletkezik a tápon. Annyival leszel előrébb, hogy a 700-as táp hűtése arra van tervezve, hogy 100% terhelés mellett (~82% hatásfokon) meg tudjon birkózni 154W hulladékhővel (nyilván valamivel többel, mert nem centizgetnek ennyire a mérnökök).


Én ezt a problémát a hűtés fejlesztésével oldanám meg, nem a táp cseréjével. Töredék költségből megvan.

2020. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából magát a ventit már cseréltem, mert az előző haldoklott, ez halkabb, meg a lapátjai miatt kis fordulaton is több levegőt szállít. Meg most engem nem zavar, had melegedjen ott, csak mondom nem e káros?
2020. júl. 4. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jobban melegszik, mint a ventilátorcsere előtt, akkor lehet, hogy mégsem nagyobb a levegőszállítása. Ha ugyanannyira melegszik, akkor az az üzemi hőmérséklete, amit ki kell bírnia.
2020. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugyan annyira.
2020. júl. 4. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!