Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régebbi számítógépet miként...

Régebbi számítógépet miként lehet tesztelni?

Figyelt kérdés

Találtam nagyapám padlásán.


Paraméterei:


Alaplap: Opti 495slc

CPU: 40Mhz (Intel 80386)

Ram: 8x1Mb

HDD: 342Mb

Vga: trident tvga 9000a


Amúgy a bios bejön, de ezen kívül nem tudom hogyan tovább.



2020. júl. 4. 20:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Tegyél be egy DOS telepítő floppyt, bootolj be róla és már mehet is.
2020. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
17%

Pontosan mit is akarsz vele?


Életre lehet kelteni floppy nélkül is, de a mai technikához szokottaknak ez reménytelen. :D


1.) Cserélj benne elemet, de lehet hogy gombakku lesz benne.

2.) Igen nagy a valószínűsége, hogy a HDD paramétereit kézzel kell bevinned a BIOS-ba, mivel magától nem tudja olvasni. Ha nem cserélsz elemet, akkor ezt minden indításkor meg kell tenned.

3.) USB-IDE átalakító segítségével készíts egy DOS boot vinyót.

2020. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Azért akarom tesztelni, mert meg szeretném tudni, hogy az alkatrészek hibátlanok-e, ha esetleg eladnám valakinek, aki pont ilyet keres.



Elem gombakku, az jónak tűnik, mert ha bios beállításokat megjegyzi ha rámentek, és ki-be kapcsolom a gépet.


Ahogy írtad, HDD adatait kézzel vittem be, így ismerte fel 872cyl, 16head, 82sect.


VGA az jó, egy másik gépben lefutott a 3d mark 2001.


Igazából RAM és CPU teszt kellene neki valahogyan,

2020. júl. 4. 20:38
 4/25 anonim ***** válasza:
20%

Istenem, hová is fejlődtünk... Én nagyapám padlásán még régi orosz rádiókat találtam, ma meg már egy 386-os gyöngyszem...

Mi a terved vele? :)

2020. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
Ha jól rémlik, a Himem.sys tesztelte a memóriát DOS alatt, bár nekem soha nem jelzett hibát, nem tudom, hogy miféle teszt volt az.
2020. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Van amúgy DOS floppy lemezem valahol úgy rémlik.


Valamint olyan Floppy is rémlik, amire az van írva hogy win98 telepítő (Ez utóbbi mire jó?)

2020. júl. 4. 20:53
 7/25 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy mire jó? Elkezdi telepíteni a w98-cat? :)
2020. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

az addig oké, de a win 98, azt már tettem fel CD-ről, és a windows mappa 210mb, ez floppyra nem fér rá.


Na előkeresem a holnap azt a win98 telepítő floppyt, meg a dos floppyt is.


És bebootolok roluk

2020. júl. 4. 21:05
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Persze, egy floppyra nem fér rá, de gondolom nem csak egy van, vagy volt belőle valaha.
2020. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%

Itt valami nincs rendjén. Azt mondod, 386 később meg azt, hogy a gép videokártyájával lefut a 3DMark 2001? A Trident 9000-en nem fut le már csak a DirectX támogatás (meg úgy általában a 3D gyorsítás) teljes hiánya miatt.


Mindenesetre ha már BIOS-ig eljut, az már nagyon jó jel. Ha pedig felismeri a winyót, az még jobb. Ezek azt jelentik, hogy pótolhatatlan alkatrész nem ment benne tönkre.


Egyébként inkább Windows 95-öt keresnék erre (a 3.1 még korhűbb és az csak 11 floppy), annak még volt floppys telepítője is.


Amit én tennék, hogy biztos ami biztos a BIOS elemet kiforrasztanám és betennék a helyére egy elem bölcsőt, mert ezek az elemek nagyon szeretnek elfolyni és a kiszivárgó sav károsítja az alaplapot. Az már önmagában is egy kisebb fajta csoda, hogy egy padláson tartva ez a 30 éves elem nem vérzett el eddig.

2020. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!