Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardvereket szeretnék teszteln...

Hardvereket szeretnék tesztelni (ram, processzor, videokártya, stb) mert valami nem stimmel a géppel. Valamilyen program erre?

Figyelt kérdés
Ki szeretném deríteni hogy a windows-al van e a probléma, vagy hardveres gondja van a gépemnek. Létezik valamilyen ingyenes program ami szépen végigteszteli az összes hardvert, és a végén kiírja, van e probléma? Nem nagyon értek a gépekhez, és angolul se tudok, úgyhogy ha lehet még egy kérésem, egyértelmű linket kérnék szépen a programról, mert ha csak a program nevét kapom meg, és én magam keresek rá, akkor az esetek 60%-ban vírust töltök le :) Ez van, nem nagyon értek a gépekhez, de mindenfajta tanácsot megköszönök.

2018. szept. 4. 16:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és Win 10-em van amúgy.
2018. szept. 4. 16:52
 2/6 Dongaben ***** válasza:

Innen elvileg letölthető kipróbálásra az AIDA64.

[link]

2018. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Egyébként, ha leírnád a gép adatait, és hogy mi nem "stimmel", akkor lehet, hogy egyszerűbb megoldást kaphatsz.
2018. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lenovo Legion Y520 laptopról van szó

i7 7700 HQ processzor

gtx 1050i videókártya

8 gb ram


Olyan játékok, amelyek ajánlott gépigényének is megfelel ez a konfiguráció, oly módon szaggatnak, hogy a kép meg-megakad pár pillanatra, közbe a hang is recseg. Fifánál például a grafika is szarakodik, a közeli textúrák színe néha feketésen vibrál. Ha játszok, és közbe megy a youtube a háttérben, néha recseg a hang, akkor is ha a játék gépigénye egyáltalán nem nagy. Sőt, neha csak üresbe nézek egy videót, és akkor is meg-megreccsen a hang. A régi gépem akkor csinálta ezt amikor a processzor már nem bírta, de egy i7 7700 HQ nehogymár ne bírjon egyszerre egy fifát meg egy podcast-et... Az ötször régebbi gépem is bírja. Forzázni konkrétan lehetetlen, mert fele időben meg van akadva a játék, holott simán vinnie kéne. Az se nagyon számít, milyenre állítom a grafikát, minimumon és high-on is hasonlót produkál. És napról napra egyre rosszabbodik a helyzet úgy veszem érsze.

2018. szept. 4. 20:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Fél éves a laptop, még garanciás, úgyhogy bármikor visszaküldhetem, de ha meg lehet oldani akkor inkább megoldanám magam. Lehet hogy csak a windows frissítés rontott el mindent, hallottam már ilyenről is.
2018. szept. 4. 20:59
 6/6 Dongaben ***** válasza:

Én erre tippelek"Lehet hogy csak a windows frissítés rontott el mindent, hallottam már ilyenről is."

Sajna a Win 10-nek még manapság is megvan ez a tulajdonsága. (Tesómnál a minap a hang driver tűnt el emiatt...) Ha nem nagyon értesz hozzá, akkor indíts egy "Rendszer visszaállítás"-t.

[link]

2018. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!