Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry Pi 4B hűtés nélkül?

Ozmium42 kérdése:

Raspberry Pi 4B hűtés nélkül?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy Raspberry Pi 4B modellt. Járt hozzá egy tápkábel, egy tok, egy SD kártya, és igazából ennyi. Semmi, aminek a hűtés a feladata.


A kérdés, hogy ha simán elindítok egy Rasbiant, akkor attól már túl fog melegedni, kell-e vennem még további alkatrészeket hozzá, vagy nem?


Teljesen kezdő vagyok, egyelőre addig akarok eljutni, hogy bekapcsolom. Utána már feltételezem, hogy a terminál hasonlóan működik, mint egy Ubuntu-n.



2020. júl. 6. 19:08
 1/2 Argloss ***** válasza:
Bekapcsolástól még nem fog leégni, de ha használni is akarod, akkor már érdemes rá rakni valamilyen hűtőbordát, vagy olyan házat választani ami biztosítja a passzív hűtést. (pl.: argon, flirc házak)
2020. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nyomtattam hozzá egy házat amibe pont belelehet csavarozni egy régi tápegység ventillátorát, és azt külön áramforrásból működtetni.

Ha van benned egy kis tákolási feeling akkor ilyesmi ötlettel akár ingyen kihozható egy raspi ház otthon :D

2020. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!