Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy asztali "okosórá...

Szeretnék egy asztali "okosórát" készíteni Raspberry Pi segítségével, hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Egy asztali "okosórán" gondolkoztam ami mutassa az időt/időjárást, kisebb appokat tud futtatni. Ezt meg lehet oldani python nyelv alatt, rpi -vel? alatt? Valamint egy saját rendszert kéne rá írni, vagy linux alapon futtatni egy scriptet? Ötletem sincs, hogy hogyan álljak neki előre is köszi a segítséget. Az ötletet amúgy a TingBot ( [link] -tól merítettem.

2018. okt. 25. 15:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Az a felesleges "alatt?" véletlen csúszott oda, bocsi.
2018. okt. 25. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Végy egy deciliter pálinkát


Hát elöször is ne foglalkozz a rPi-vel hanem kezdj el python-ban programozni. Ha már a funkciókat meg tudod írni PC-n (internet kapcsolat ellenőrzése, internet idő lekérése, időjárás lekérése, mi van ha megszakad a net?, wifi-re bejelentkezés, ha ledobna), akkor kezdj el foglalkozni a Pi-vel.


Elgondolkodhatsz mikrokontrollereken is, mert sokkal olcsóbb és szerintem semmivel sem bonyolultabb programozni. (pl ehhez majdnem mindegyik arduino jó, aminek van wifi-je, vagy enet csatlakozója)

2018. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hardver szempontjából egy érintőkijelzőt kel beszerezned - például: [link]


Szoftver szempontjából fel kell telepítened egy grafikus felületű Linuxot.


Az "okosóra" szoftverét bármiben megírhatod.

Ha asztali alkalmazást (akár Pythonban, akár Javaban,...) írsz, ahhoz valamilyen grafikus felületű könyvtárat kell beszerezned - ebből aztán van rengeteg féle:

[link]

a másik megoldás hogy lokális webes alkalmazást csinálsz, ami szépen elfut a háttérben, amit a kijelzőn egy (kiosk módba nyitott) teljes képernyős webbböngészőn keresztül érsz el.

2018. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hunnnx válasza:
MagicMirror²
2019. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!