Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja az új gépemnek?

Tasnádi Ferenc kérdése:

Mi lehet a baja az új gépemnek?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja raktam össze egy teljesen új gépet, de olyan gondom van vele hogy játék közben random időközönként fekete háttér pár másodpercig és újraindul a gép.Volt szervizben mindenféle stresztesztet csináltak lefrissítették a progikat azt mondták jó de még mindig csinálja.

Proci Ryzen 3600 + Deelcool 240l red hűtő (2hétig gyárival volt)

SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB M.2

Alaplap MSI b450m pro-m2 max

Ram g skill ripjaws 3600

VGA Sapphire rx 5600 xt alapból oc-s

Táp FSP hyper m 600w

Az elején böngészésnél is csinálta de kikapcsoltam a Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint et és azóta nem.

Mi lehet a gond vele?



2020. júl. 9. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Nálam is hasonló gond volt és a hűtés volt a probléma. Gyári Intel hűtőt használtam ami nem volt elég, kicseréltem egy duplaventillátoros nagyobb hűtőre és megjavult.
2020. júl. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Aida64 nézd meg az alaplap hőmérsékletét.


Ha már nincs VRM borda a lapon vettél volna léghűtést.

2020. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon erős tippem a videokártya driver lesz, sajnos nagyon elba**ott bundáskenyér az AMD ilyen téren mostanában, saját tapasztalat IS, nem csak szavakkal dobálózok.

Próbáld meg kicsit lejebb venni az órajelet, és vagy alulfeszelni, nekem ezek segítettek, plusz egy régebbi driver (19.12.1) használata, mert még mindig ez mondható a legstabilabbnak, legalábbis RX 400-500 szériánál biztosan, sajnos az 5000-es szériánál lehet problémás volna.

2020. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Nézz körül az eseménynaplóban. Ott általában megtalálható valami hibakód a váratlan leállásokról.


Az Aida64 stresszteszt sem egy rossz ötlet és közben tudod nézni a hőfokokat is.


Valamint egy memóriadiagnosztika sosem árt. Ha Windows 7/8.1/10-ed van akkor van beépített is és nem kell letöltened a memtest-et.


Valamint lehet, hogy a Ryzen kevesebbet fogyaszt, de az alaplapon nincs borda a VRM-n. Ezáltal, ha nincs kellő légáramlás akkor simán lehet ez is a baj.

2020. júl. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az eseménynaplóban semmi nincs a hőfokok meg szerintem jók. CPU hűtő csere után a

CPU 65c max

GPU 70c átlag gamelésnél 1óra stressz teszt után 78c

VRM 52C

MEM 75C

Amúgy Gamdias talos e1 házban 5 ventivel ennyi.

Volt rendszer nélküli memteszt de semmi hiba.

2020. júl. 10. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdekes. jó válaszok jönnek, de egyből lepontozzák, mert "báncsák az ajemdét".

Pedig egyértelmű a hiba, sajnos a szokásos vga probléma. tele vannak ezzel a fórumok.


Én a helyedben letesztelném a konfigot egy másik kártyával. de szinte biztos, hogy az a gond.

2020. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!