Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 Giga RAM tényleg kevés...

8 Giga RAM tényleg kevés lenne 2020-ban?

Figyelt kérdés

Csak 8 gigás MacBook Pro-ra van pénzem, a legnagyobb használat Photoshop és videóvágás lenne. Sokan azt írják a neten hülye döntés, hát nem tudom.


Most egy 2015ös MacBook Airt használok és simán megy ha sok tab meg van nyitva egyáltalán nem lassul be, pedig az 8 gigás és harmatgyenge CPU-s. Az asztali számítógépem pedig 10 éves, gyenge kétmagos procival, HDD-vel és kemény 3 giga rammal és jól megy rajta a Photoshop.:) Igaz egyszerűbb grafikai designokat csinálok vele. Videóvágásra pedig az a benyomásom hogy - bár hosszú render idővel - de iMovieban kényelmesen lehet vágni 1080p-t az Airrel, és ha picinykét akadozna a vágás nem halok bele.



Szóval javítsatok ki ha rosszul gondolom, de nekem úgy néz ki hogy nem fogok nagyot vétkezni csak 8 giga RAMmal.


(Azért veszek csak 8-ast mert a 16-os ára szívenüt (a 8-asé is) és szükségem van arra az élményre amit a MacBook Pro ad)


2020. júl. 12. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem videóvágáshoz kevés lesz az a 8giga.
2020. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

"Photoshop és videóvágás"

A két legmemóriaigényesebb dolog. Videó vágásához kevés valóban 8 gigabájt.


"hosszú render idővel - de iMovieban kényelmesen lehet vágni 1080p-t"

A renderelés ideje processzortól függ. 8 giga RAM-mal is működik, de akkora fagyások lehetnek (persze nem biztos, de nagy az esély rá), mivel a memóriát folyton át kell írogatnia lapozófájlba.

2020. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Nyilván te is tudod, hogy erősebb PC-t építhetsz az árából, ami ráadásul a macbookal ellentétben jövőbíztos, fejleszthető. Videóvágáshoz elengedhetetlen a gyors és nagy mennyiségű RAM, de szerencsére most nagyon olcsók a RAM-ok, 20-25e Ft körül már kapsz egy 16 GB 3200 MHz-es RAM szettet, ami nevetségesen olcsó. Ha jövőben pedig nőnek az igényeid, akkor vagy veszel a melévő mellé még 1 szettet, vagy ha már nincs több hely az alaplapon, akkor egyszerűen kicseréled.
2020. júl. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
15 éve amikor még nem volt a gépekben 8GB RAM (XPn, régi macen), akkor még nem lehetett videót vágni, fotót szerkeszteni a gépeken..? Ha ha ha..
2020. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Részben #4-nek is, meg a többieknek is igazuk van.

Az, hogy a videóvágás a legerőforrásigényesebb feladatok egyike, ahhoz szerintem nem férhet kétség.

De ahhoz sem, hogy már évtizedekkel ezelőtt is lehetett tervezni, renderelni, videót vágni, hanganyagot vágni... Lehetett, csak ezzel kapcsolatban ne feledkezzünk meg 3 dologról:

1. Az akkori szoftverekkel. Amik nyilván jóval kisebb erőforrást igényeltek. Egy mostani legfrissebb videóvágó szoftver nem futna el egy 15 éves rendszeren.

2. Az akkori technikai lehetőségekkel. Természetesen a ma felmerülő feladatok 90+ %-át már az akkori eszközökkel is meg lehetett csinálni, de azért jópár dolog hiányzott belőlük, amik a mostani verziókban már léteznek.

3. Jó sokáig tartott ez akkoriban. Ez az, ami ma sem mindegy, hogy mennyi ideig tököl a gép, mire végez vele.

Én vágtam videót a 13 évvel ezelőtt vásárolt, integrált grafikus kártyájú XP-s gépemmel is. (2 GB RAM volt benne kezdetben.) Igaz, azért távolról sem volt az profi munka, de amire szükségem volt, azt megcsináltam. Szerencsétlen gép volt, hogy 4-5 órán át dolgozott egy-egy nagyobb videóval, de addig elmentem egy félmaratoni edzésre, és mire visszajöttem, már majdnem végzett. ;)

Ha nem szeretnél várni, és újabb, funkciógazdagabb szoftvereket akarsz használni, akkor viszont a zsebedbe kell nyúlni. Hogy PC vagy Mac, az már a te egyéni preferenciád kérdése, de ez az a terület, amit nem fogsz kompromisszumok nélkül megúszni.

2020. júl. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Ez most komolyan téma, hogy régen akkor hogy lehetett videót vágni? Úgy b+, hogy 2010 ben egy nagy stúdió is szemrebbenés nélkül kirakott egy 720p videót mint hivatalos nagy felbontás, ma egy 4k videó 16x annyi adatot tartalmaz, minimum 16x akkora erőforrásigénnyel minden téren. Azért ez nem bonyolult koncepció. Előtte meg még kisebb felbontású videókat csináltak - csak hogy az egyik részét említsem a problémának. Olyat csinálni mint régen, ami ma már hihetetlen igénytelen technikailag ma is épp annyi számítási kapacitást igényel.

Biztosan ez is a cél, ezért áll neki videót vágni valaki ma, hogy 640x480 ban vágja a paródia videót mint 15 éve csinálták az emberek.

Régen az emberek tök jól megvoltak biztonsági öv nélkül, nevetséges hogy ma nem csak hogy minden autóba raknak, még kötelező is - bezzeg 1920 ban a legnagyobb balesetnél sem esett komoly baja senkinek, érdekes hogy akkor kibírták az emberek, hiszen a körülmények semmit sem változtak azóta, az autó az autó!

2020. júl. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!