Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor probléma, na de mi...

Krisztian2 kérdése:

Processzor probléma, na de mi lehet?

Figyelt kérdés
Üdv, mindenkinek! Lenne egy olyan problémám, hogy van 3 inteles processzorom. Nyilván az erősebbet akarom használni, de a 2 gyengébb procival a windows 10 betölt, az erősebbel pedig "automatikus javítást ír" bootolásnál majd újraindul a gép és folytatja az örökké valóságig ugyan ezt. A processzor lehet a probléma?

2020. júl. 13. 00:31
 1/9 A kérdező kommentje:
UI: Még usb bootolásnál is ugyan ezt csinálja az erősebb procinál. Lefagy.
2020. júl. 13. 00:33
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
76%

Érdemes megnézni a legújabb BIOS -al is. Egyáltalán támogatja? Mi az alaplap és a proci pontos típusa? Azon túl egy kis kontakt spray -el átitatott törlőkendővel érdemes megtörölgetni az érintkezőit.

Szerintem nem proci hiba, mert nagyon ritkán fekszik egy Intel proci. Nagyobb esélyed van elpatkolni koronavírusba, mint hogy hibás procit fogj ki.

2020. júl. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Alaplap támogatja a procikat?
2020. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csinálj egy resetet


Aramtalanitas

Gombelem ki

Bekapcsologomb nyomva tart 10-15mp-ig

Elem vissza

Aram be

2020. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Volt reset is. Alaplap: GA-EP43-UD3L

A két cpu amivel betölt a windows:

intel pentium dual core e2160

Core™ 2 Duo E7400

És amivel nem:

Core™ 2 Quad Q9400

2020. júl. 13. 12:48
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Elvileg a legelső BIOS kiadással is menni kéne:

[link]

De azért nem árt lefrissíteni.


Az nem lehet hogy csak újra kéne telepíteni a Windowst? OK, tudom proci cserénél általában nem kell. De mi van ha csak ennyi a problémája?

2020. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Felraktam a legújabb biost, akkor sem jó. Windowst se tudom telepíteni, mert pendrive bootolásnál is újraindul magátol. Más gépen pedig bootol a pendrive tehát nem azzal van a gond. Csak ezzel a procival csinál ilyen dolgokat.
2020. júl. 13. 14:03
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
Hát akkor tényleg kuka a proci sajnos.
2020. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem baj, köszönöm a válaszokat! Ment a pacsi.
2020. júl. 13. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!