Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hang probléma számítógépen....

Hang probléma számítógépen. Hogyan oldhatom meg (több lent)?

Figyelt kérdés

Fejhallgatót szeretnék használni a gépen, de minden megoldás amit próbáltam valamilyen szinten rossz. Sajnos a gépház első fejhallgatócsatlakozója kontaktos, így az ugrott, marad a hátsó. Amivel eddig próbálkoztam:


Külső hangkártya: Egy USB-vel csatlakoztatható külsö hangkártya (Soundblaster SBX Pro Studio). Ezzel az a gond, hogy érthetetlen okoból néha teljesen elmegy a hang és csak újraindítás után jön vissza. Tipikusan akkor megy el, ha valami "megterhelő" dolgot csinálok (pl. VLC-ben 4K filmet tekergetek gyorsan), vagy van amikor teljesen random, amikor egyik youtube videóról átkattintok a másikra (ilyenkor a videó sem játszódik le, csak a töltő ikon pörög). Természetesen tettem már újra gépet, frissítettem driver-t, frissítettem windows-t, de semmi nem oldotta meg.


Hangszóró, amin van fülhallgatócsatlakozó: Ez egy jó megoldás lenne, viszont ami most van (Logitech Z150), az nagyon halk. Maga a hangszóró az hangos, de a fülhallgatót rádugva már halk lesz. Nem tudom hogy egy hangszórónál milyen paramétert kell nézni, ami a max hangerőt mutatja, ugyanis nem a hangszóró max hangerejére vagyok kíváncsi, hanem a fülhallgatóéra ha rádugom.


Sima hosszabító kábel: ez a megoldás a legjobb eddig, ezzel viszont az a gond, hogy kábel hamar megtörik, pár havonta mindíg újat kell vennem. Persze nyilván olcsó dolog, de akkor is zavaró, hogy állandóan új kell, bemászni asztal alá, kihúzni a régit, be az újat.


Milyen megoldás lehetséges?


2020. júl. 16. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Előlapi panel. Lehet kapni a floppy meghajtó helyére betehető panelt, nekem is ilyen van, mert a házé kontaktos.
2020. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok bele előlapi panelt tenni, mert nincs se floppy se DVD meghajtónak hely kialakítva a ház elején, nem régi gépről van szó,
2020. júl. 16. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél akkor egy jobb minőségű hosszabbító kábelt.
2020. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha hangszóróra kötöd a fejhallgatót, akkor onnantól a hangszóró hangerőszabályzó tekerőjével dogod tudni szabályozni a fejhallgató hangerejét is (meg persze szoftveresen is Windows-al, meg külön a fejhallgató hangerőtekerőjével is ha van). Ha mindent maxra tekersz, akkor is halk?

Egyébként igen, a kábel lenne a legjobb megoldás. Hogy ne törjön, én rögzíteném a kábelt az asztalon egy műanyag kábelsínnel úgy, hogy a PC-be csatlakozó vége kicsit kilógjon és nagyjából a Jack aljzat körül legyen. A fejhallgatós végét mex fixen rögzíteném az asztalon egy pontra elől, így sosem lenne a kábel mozgatva, nem törne meg.

2020. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te mit csinálsz azokkal a kábelekkel, hogy pár havonta megtörnek, de én évek óta használom ugyanazokat és semmi bajuk.
2020. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!