Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Döntés! Szerintettek melyik...

Lil boi kérdése:

Döntés! Szerintettek melyik pc-t érdemesebb megvennem? Sürgős! Több információ lent!

Figyelt kérdés

Végre valahára összetudtam gyűjteni egy kis pénzt és néztem is egy adott weboldalon pc-ket (a hardverapro.hu-n és köszönöm utólag is, aki ajánlotta az előző kérdésemnél ezt a weboldalt) találtam is magamnak egy nekem megfelelő pc-t mégpedig a Asus Vivo Pc X-et. Sajnos, aki eladja ezt a csodás machinát nincs nála a garancia és 3 éves a gép de néztem egy másik gépet egy másik weboldalról (a pcx.hu-n) azt pedig újonnan megtudnám venni és minden meglenne hozzá. Szerintettek melyik lenne érdemesebb?

Itt van a 2 gép:

https://www.youtube.com/watch?v=jwTAFj4s4jM

(ASUS Vivo PC X)

[link]

(PCX Ryzen A1569 3400G/Vega 11 számítógép)



2020. júl. 16. 11:15
A kérdező szavazást indított:
ASUS Vivo PC X
PCX Ryzen A1569 3400G/Vega 11
9 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még mondani hogy az Asus pc-t 120000-125000 Ft-ért megtudnám venni a másikat pedig ugye 134 230 Ft-ért.
2020. júl. 16. 11:16
 2/6 anonim ***** válasza:

A Vivo PC X-ből is több fajta van.

Konkrét specifikációk nélkül nem tudok mit mondani. Csupán annyit, hogy az előre összerakott gép nem éri meg...

2020. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad a véleményed de picit bővebben eltudod mondani hogy miért is nem éri meg? Egyébként aki eladja az Asus pc-t ezeket írta le:


"Patika állapot. Garancia már nincs rajta. Sajnos az utolsó 4-5 hónapban bekapcsolva sem volt.

Doboza és minden papírja meg van.


HW:

CPU típus Intel Core i5-7300HQ 2,5GHz-3,5GHz

RAM 8Gb DDR4 2400MHz

VGA nVidia Geforce GTX1060 3GB

HDD 1000Gb (ha nem alkudsz adok egy 120Gb-os SSD-t hozzá)

HDMI 2 db

DisplayPort 1 db

USB 2.0 2 db

USB 3.0 4 db "

2020. júl. 16. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Asus: Hiába laptop/notebook, de ott egy gtx 1060 3GB.


A PCX-ben hiába erősebb a processzor, de gyenge a RAM és nincs dedikált videokártya. De ezt később tudod fejleszteni, ha akarod.


*Mint láthatod a PCX-es előre összerakott és egy 3400G mellé odaraknak 8GB RAM-ot és csupán csak 2666MHz-es. A Ryzen mellé az FCLK miatt 3200MHz a minimum, amit ajánlok.


Mi lenne a felhasználási terület?

2020. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Videó szerkesztés,game-elés.

Példaként Sony Vegas 15-öt szoktam általában használni, game-elés szintjén pedig nincs nagy elvárásom szóval így barátaimmal cs go vagy az ilyen közkedvelt játékokkal szoktam játszani.

2020. júl. 16. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:
A CS:GO/Fortnite/Minecraft/Valorant/stb. ezek mind elfutnak a PCX-esen is. De mondjuk egy renderelésnél az nVidia NVENC sokat segítene.
2020. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!