Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek ha...

Milyen laptopot vegyek ha játékra is szeretném használni?

Figyelt kérdés

A mostani, közel 6 éves kis i3 procis Asus laptopomat szeretném lecserélni.

Ami fontos, hogy tudjak rajta játszani, ugyanakkor hordozható is legyen ha úgy adódik. Minden nap nem hurcibálnám, szóval olyan 14-16" lenne az ideális.

Mivel az Asussal nekem nem volt bajom, így lehetőleg maradnék márkán belül.

Ami a belsőt illeti, jó lenne, ha nem is a legújabbak maxon, de egy GTA 5 vagy egyéb viszonylag erősebb játékok elfutnának rajta kényelmesen, szóval i5/ryzen 5 vagy fölött lenne jó, erős GPU-val.

Vivobook vagy Zenbook széria mennyire alkalmas játékra? Mindenképen kifejezett gaming laptopot (ROG,TUF) érdemes venni ha játék is fontos?


+ opció, hogy elfelejtem a játékot és veszek egy Macbook Air-t, ami biztos fura lenne sok év windows után, de nekem még mindig az tetszik kinézetre a leginkább vagy valami hasonló vékony laptopot és játékra pedig veszek egy konzolt.


Ami az árat illeti, nagyon max 350-400, szóval a csúcskategória eleve kiesik.



2020. júl. 16. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem erre a célra érdemesebb gamer gépet venni. A hűtésre figyelj, semmit nem ér az erős gép ha gyenge a hűtés és a melegedés miatt visszafogja a rendszer a teljesítményt.
2020. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2020. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt megveszed próbáld ki ha van rá lehetőség.

Az Acer laptopokkal szkeptikus vagyok. Nekem volt helios 300 és még filmnézés alatt is zavaróan zúgott a hűtőventilátora, játék alatt egyenesen elviselhetetlen volt és még a zárt fejhallgatóba is behallatszott. Játék alatt hogy ne melegedjen túl és ne harsogjon a hűtője, ki kellett kapcsolni a processzor turbo módját. Kikapcsolt turboval filmnézés és böngészés alatt is halk lett de akkor meg minek bele egy erős processzor ha le kell butítanod ahhoz hogy elviselhető legyen?

2020. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MolotovPunk ***** válasza:
Sajnos laptopok többsége nem való játékra az elégtelen hűtés miatt.Könnyen túl melegedhetnek és javításuk is drága.350 ezerért pedig sokkal jobban megéri inkább asztali gépet venni,annak valószínűleg élettartalma is hosszabb lesz,mint egy gamer laptopé.Láttam már kisülni 3 éves gamer laptopot,ami nem volt kitakarítva.Arról nem is beszélve,hogy laptop takarítása nem egyszerű feladat.Sokkal nehezebb,mint egy asztali PC kitakarítása.Javításról nem is beszélve.
2020. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!