Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép működött, mikor cserélte...

A gép működött, mikor cseréltem ki a 2 DVD lejátszót. Most hiába kötöm az áramra, nem megy egyik sem. Tényleg nagy hiba volt, hogy nem kapcsoltam ki? Azért nem megy?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, elég nagy hiba volt, én így nyírtam ki a winchesteremet anno, áramkábel csere kikapcs nélkül:D
2010. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

uff..:D

meg lehet őket javitani, vagy mehet a kukába?

2010. aug. 2. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:

cserélted az adatkábelt is? lehet hogy a jumperelések miatt akad össze az alaplappal. próbáld meg visszacserélni őket, persze kikapcsolt állapotban.


egyébként bármit dugsz be, menet közben nem fogja megismerni a gép, hacsak nem usb-s, vagy e-satas, és/vagy nem rendelkezik hot-swap funcióval, de ez IDE/SATA módban elég ritka.

2010. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem a DVD-ért izgulnék, hanem az alaplapért.
2010. aug. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

adatkábel csere az nem volt

egyébként újraindítottam a gépet, és akkor sem működnek, és nem is nyilnak ki :S

2010. aug. 2. 23:40
 6/12 Jovanny ***** válasza:
Vagy tápot nem kapnak, mert kiment valami bizti a tápban, vagy a lejátszók elektronikája kuka.
2010. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kipróbáltam a lejátszókat 1 másik gépnél, és működtek, de ennél nem. Akkor most mi miatt kell aggódjak? Alaplap? Kábelek?
2010. aug. 3. 08:44
 8/12 A kérdező kommentje:
23:35 logikusan miért kéne az alaplapért aggódni, mikor nem onnan kapját az áramot, hanem a táptól..
2010. aug. 3. 08:54
 9/12 Jovanny ***** válasza:
tápért aggódj, bár felesleges aggódni, mikor újat is vehetsz. Isteni szerencséd, hogy miközben tönkrevágtad a tápnak azt a részét, a többi része nem nyírt ki minden mást a gépben. Megpróbálhatod másik kábelköteggel bekötni, ha van szabad. Ha nincs, akkor próbáld lehúzni az egyik vinyót (ha több van) és azt a tápcsatit dugni a drive-ra. A rendszervinyó kábelkötege 100% hogy jó.
2010. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"tápért aggódj, bár felesleges aggódni, mikor újat is vehetsz"


Ez tetszett! Ilyen alapon semmiért sem kell aggódnod. Az alaplapi aggódást meg azért írtam, mert a cserénél ki kellett húznod az adatkábelt is, fesz alatt. Igaz, hogy ott nincsenek akkora áramok, mint a tápban, de nem is kell akkora egy IC nek, vagy más alkatrésznek.

2010. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!