Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek a TV-nek akkor most mi...

Ennek a TV-nek akkor most mi a tényleges felbontása?

Figyelt kérdés

Vettem egy Ilyen tévét még januárban: [link]


Árához képest megvagyok vele elégedve, szép képe van, de viszont van egy dolog amit nem értek. Ez a TV a leírása szerint HD Ready 1366x768 pixel felbontású kijelzővel rendelkezik. Viszont ha rákötöm a PS4-et sz 1080p-ben megy rajta, illetve rákötöttem a PC-t is és egyből az 1920x1080-as felbontásra állt rá automatikusan. Csináltam is róla képet: [link]


Most akkor ez lehet a tényleges felbontása a TV-nek vagy az 1366x768? Mert kíváncsi lennék rá. Köszi a segítséget előre is!



2020. júl. 19. 04:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy egy HD tévére küldesz egy FullHD jelet az még nem lesz neked FullHD.Ha a számítógéped képes lejátszani 4K tartalmat és azt rácsatlakoztatod a tévére az sem fog 4K-ban megjelenni a tévén csak HD-ban.
2020. júl. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Az 1366x768 nagyobb, mint a HD (1280x720). Valószínűleg ezért engedi a nagyobb felbontást is be, majd leskálázza magának. Így egy picit jobb lesz, mint a HD, de közel se olyan jó mint a Full HD.
2020. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De egy HD Ready tévének eleven nem kéne fognia a full HD jelet úgy tudom... A filmlejátszás az egész más, mert azt a médialejátszó megoldja magának.


Nekem volt egy régebbi HD ready tévém is, és ott úgy volt, hogy a számítógépet nem tudtam 1366x768 felbontásnál nagyobbra állítani. Nem is engedte a Windows.

2020. júl. 19. 16:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!