Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg veszélyes megvenni a...

Tényleg veszélyes megvenni a 40-es szériás geforce kártyákat?

Figyelt kérdés

Szerteném lecserélni a régi gépem de a videókártya választás kicsit nehézkes a neten látott dolgok miatt. Valami újabb nvidia kártyára gondoltam.

Viszont sok helyen olvastam hogy az új tápcsatlakozó gyakran megolvad, amitől akár ki is gyulladhat a gép. Mert valami durva tervezési hiba áll mögötte.

Ezért eléggé elvette tőle a kedvem, mivel sajnos volt már részem tűzesetben, és nem biztos hogy nyugodtan hagynám ott mondjuk éjjel bekapcsolva.


Válasszak inkább valami régi rtx 3000 verziót? Azok biztonságosabbak? Vagy hagyjam az nvidiát és nézzek egy amd-t?


máj. 11. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
A 4090 egy hulladék, annak olvad a tápcsatlakozója, a nyák törik, elhajlik a saját súlyától ami miatt a memóriachipek forrasztása elenged. A többiről nem hallottam ilyen problémákat.
máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De a többinek is ugyan olyan a csatlakozója. Elvileg azzal van a gond, hogy hibás a tervezése, ezért bizonytalanított el.

Nyílván nem 4090 akarok venni mert azért kicsit túlzás az ára, inkább a 4060-4070 környékén maradnék.

máj. 11. 08:04
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
A többinek is az a tápcsatlakozója, viszont a 4090 az 450W-os a többi közel sem.
máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én 4070FE-mnek semmi baja.
máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

A 4060 sima 8pines a 4070 új fajta, de semmi baja.

4090-ek égtek le, vegyél nyugodtan új kártyát.

máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Igen, szörnyen rosszul sikerült, mind leolvad, tönkre is ment benne az nvidia...

[link]


(Bár ez az eredmény, felvásárlási hype inkább az AI GPU-knak köszönhető. Az asztali termékek kicsi, de szükséges töredékét viszik már csak a portfóliónak)

máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, na, azért legyen normális válasz is, mert míg nem.érkezett:


Csak néhány 4090-esnél történt ilyen. Azokat a gyártó visszahívta, cserélte. Az ok pedig nyilván valahol a csatlakozó hibája is de leginkább user error. Nem dugták rá teljesen.

Azóta a csatlakozót is továbbfejlesztették már.


[link]

máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy 4070 super mellett döntöttem végül, remélem nem lesz vele semmi gond.
máj. 11. 09:38
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

ATX 3.0-ás tápegység kell, de asszem minden tápajánlásnál írtuk, hogy ez fontos, annak aki 4090-t vesz.

Amúgy szerintem az RX 7-es széria minden téren jobb ajánlás, kb. az összestől, a 4070S is úgy pocsék ajánlat ahogy van...

7800XT mellett labdába sem rúghat.

máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én elhiszem hogy az amd kártyák jók, viszont gsync monitorom van így csak az nvidia játszik egyenlőre. Meg a dlss 3 sem rossz dolog.
máj. 11. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!