Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Miért lett zöldes árnyala...

KmsRys kérdése:

SOS! Miért lett zöldes árnyalatú a monitorom?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung LED monitorom (1920x1080 felbontású, 24 inch-es), 2 hétig nem volt használva. Most újra kell, így bekapcsoltam, és láttam, hogy körben zöldes árnyalatú a kép! Ezt úgy kell érteni, hogy a képernyő széle a legzöldebb, és ahogy egyre beljebb nézzük a képernyő közepe felé, egyre halványabb a zöld árnyalat, szóval a szélén elég zöldes, befelé halványul, ezt leginkább teljesen fekete képnél lehet észrevenni, amikor csak a háttérvilágítás megy. Illetve még egy furcsaság: Azt hittem, hogy a HDMI kábellel van a gond, így kihúztam azt, és amikor a "check signal cable" felirat volt csak rajta, akkor észrevettem, hogy a szélénél (ahol a leginkább zöldes árnyalatú) ott egy kicsit "beégett" a monitor, vagy ilyen "szellemkép" alakult ki, ahol ugye voltak a desktop ikonok.


Mit csináljak, hogy jó legyen a kép? Nagyon fontos lenne, mert számomra az ára rohadt sok pénz, és ráadásul még egy éves sincs a monitor, szóval egyáltalán nem régi, és 2 hétig nem volt bekapcsolva, de ez idő alatt is ugyanott állt, ahol már új kora óta van, szóval nem raktam párás, túl meleg, vagy akármilyen "káros" helyre, mégis ez lett. Ugye ez valahogy megoldható? El fog tűnni a zöldes árnyalat róla, ha "bemelegszik"? Soha nem csinált még ilyet, és már fél órája megy, de semmi változás!



A szín beállításokat természetesen ellenőríztem, minden jól van beállítva, pont úgy, mint az utolsó használhatnák.



2020. júl. 21. 16:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*használatnál (átírta magától)
2020. júl. 21. 16:44
 2/11 anonim ***** válasza:
Max szervizbe tudjak megcsinalni,ha nem,akk kuka
2020. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De mi lett vele? És miért? Esküszöm, nem érte semmi külső behatás, egy ujjal se nyúlt hozzá senki, ott volt a megszokott helyén!
2020. júl. 21. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha 1 éves sincs a monitor, akkor még kell hogy legyen rá garancia. A szerviz megoldja.
2020. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nagyon párás helyen van,vagy nemtudom
2020. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Biztos nem volt párásabb helyen a megszokottnál, mivel ugyanott volt, ahol szokott. De ha párás, és kiszárad, akkor jó lesz újra?


A doboza, meg mindene megvan még, nem tudom, hogy van-e rá garancia, egyébként a Szegedi ARKÁD-ban lévő Media Markt-ból lett vásárolva. Viszont ha nem lenne jó, akkor is érdekelne, hogy küszöböljem ki ezt, hogy ilyen történjen, ha esetleg új monitorom lenne, mert nincs pénzem abszolút, szóval nem tudok félévente új monitort venni!

2020. júl. 21. 17:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Másodlagos monitornak használtad, vagy más okból folyamatosan ugyanaz ment rajta? A beégés ilyenkor történik, ha ez a helyzet akkor nem tudsz mit csinálni vele(következő monitornál használj képernyőkímélőt).
2020. júl. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es! A kérdésben írtam, hogy 2 hétig egyáltalán nem volt használva, a konnektorból is ki volt húzva, szóval egyáltalán nem volt rajta semmilyen kép, amitől beéghetett volna. A 2 hétnyi pihenő előtt pedig semmi baja sem volt.
2020. júl. 21. 17:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Beégés.. tiszta 1995 :)


Ez nem létezik semmilyen kristályos technológiánál, csak az oled TV-k és telefonoknál nagy ritkán.

2020. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként azóta már jó lett! :-) Eltűnt a zöld árnyalat, és az ikonok sincsenek már beégve. Csak annyi kellett, hogy elindítottam rajta egy ilyen screensaver videót a YouTube-ról, magára hagytam egy időre, már csak felül volt zöld, később az is megszűnt hál istennek!


Sajnos ezt a kérdést már kiírtam, az a baj, hogy én ilyen kétségbeesős típus vagyok :-/

2020. júl. 22. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!