Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehetett a probléma?

Mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés
Minden rendszerindításnál BSOD-ot kaptam. 2 héttel ezelőtt rosszabb volt, mert random kaptam, netezés közben is akár, játék közben, általában memory management, irql not less or equal, critical process error hibakódokkal. A RAM-okra gyanakodtam, de időm nem volt memtestre megnézni. Megnéztem BIOS-ban, hogy az időzítések beállításával van-e probléma, vagy a feszültség alacsony (esetleg túl sok). Kiderült, hogy a hülyeségem miatt a memóriák bár a maximum 3200MHz-en mentek, de az időzítések a 2100MHz órajelre voltak belőve, mert nem kapcsoltam be az XMP profilt, ami automatikusan beállított volna mindent. Így bekapcsoltam, de a problémák utána sem oldódtak meg, csak részben. Ettől kezdődtek az indítás utáni BSOD-ok, viszont újraindítás után eltűntek, egyáltalán nem jelentkeztek. Indítottam stressz tesztet AIDA64-el. Először 15 perc után dobott ki hibaüzenetet a program. Újraindítottam a stressz tesztet, 2 perc után kékhalál. Kikapcsoltam a gépet, teljesen áramtalanítottam, átraktam más slotokba a RAM-okat. Azóta nincs se kékhalál, se semmi probléma a rendszerrel. Szerintetek a memória foglalatokkal van probléma, vagy csak egyszerűen a két memória 2-4-ben (a számok a foglalatok számát jelölik) működik normálisan? Mindenesetre érdekes, mert az alaplap gyártója szerint 1-3-ban is működnie kellene (Gigabyte).

2020. júl. 27. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Futtass memtest86-ot.
2020. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!