Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AGP Videokártya elfüstölt, mi...

AGP Videokártya elfüstölt, mi lehetett a probléma?

Figyelt kérdés

Nemrégiben a kezem ügyébe akadt egy elég retro PC amit szerettem volna letesztelni, hogy mennyire működőképes.


Eddig a saját tápjával, egy régi Codegen 300W-ossal próbáltam, amivel sajnos nem adott képet. A ventik mentek, a lapon lévő 5VSB és 3VCC ledek világítottak, de kép nem volt. Próbáltam több ilyen régebbi codegen táppal, de mindegyikkel ugyan ezt produkálta.


így a saját gépemben használt tápot kötöttem rá próbaképp. Aminek az lett a következménye, hogy bekapcsolásnál egy pillanatra szikrázás hangját hallottam és egy füstcsík szált fel a benne lévő videokártya nyákjáról, ezután leállt a gép. Felületi égésnyomot nem találtam, csak az égett szagról érzem, hogy a kártya szállt el.


Na most az érdekelne, hogy mi lehetett a probléma, ami miatt az őskövület codegen tápoktól nem, de az én új, minőségi tápomtól elfüstölt a kártya?


A táp azóta is ugyanúgy teljesít a gépemben mint eddig, szóval nem ő a ludas.


Sajnos máshol nem találtam érdemleges választ a problémára, csak olyat olvastam egy másik AGP-s lapon, hogy a +3,3V véglegesen tönkreteheti az AGP-s kártyákat. Ennek lehet hozzá köze?


A tesztgépben lévő komponensek:

- Abit NF7 alaplap

- ATi R9600 PRO CH3 DDR AGP 8X videokártya


A saját tápom amitől meghalt a videokártya: Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530M)


Kérek mindenkit, hogy mellőzük a "rosszul raktam össze", "nem jó a tápod" és stb. beszólásokat.

Nem amatőr vagyok, sok gépet szedtem már szét és raktam utána össze probléma mentesen, de ilyennel még nem találkoztam.


Csak szakmabeliek, és hozzáértők véleménye érdekel.

A tippelgetéssel nem sokra megyek szóval azt mellőzzük.



2016. febr. 27. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Abit NF7 nállam pont most halt meg ugyan ilyen alaplap és az is füstölt . ezek olyan régi cuccok hogy lehet egyszerűen csak el öregedet valami benne. lehet a kondik .
2016. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1#

De akkor miért csak az én tápomnál halt meg, amikor előtte vagy 3-al is kipróbáltam és mindegyikkel gond nélkül ment? (leszámítva hogy képet nem adott)

2016. febr. 27. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha füst is volt akkor bizony amatőr vagy azt kell mondjam ne haragudj, mert tuti hogy valami letestelt a lapon. Gondolom nem a gépházban hanem lomis asztalon dugtad össze az egészet.
2017. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!