Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a processzor tetején van...

Ha a processzor tetején van egy hajszálrepedés az milyen hibát produkálhat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem jon ki rajta a fust, akkor semmit.
2020. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dongaben ***** válasza:
91%
Az max egy karcolás lehet, ami nem számít. Ha bármiféle repedés van rajta, akkor annak annyi...
2020. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 meszike91 ***** válasza:
74%
Nem tudom elképzelni, hogy tényleg elrepedt.
2020. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmilyent. Az még nem maga a chip csak a kupak.
2020. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

A repedés önmagában nem jelenti azt, hogy annak a procinak annyi. Attól még működhet, az csak a kupak ami rajta van, ami javarészt védelemre és a hőelvezetés segítésére szolgál.

Ha jó a proci, akkor azt mondanám, hogy esetleg a hőmérséklet megemelkedhet picit, sőt, ha belekerül a paszta a repedésen keresztül, akkor akár tényleg tönkre is mehet az a proci. Én semmiképp sem használnám így, cserélném rajta a kupakot előbb (mondjuk én ilyet még nem csináltam).

2020. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már miért károsodna a proci, ha paszta megy a repedésbe?


A paszta jobb hővezető, mint a levegő, amo egyébként kitöltené a tepedést, illetve maga a kupak sem létszükséglet. A laptop procikon a mai napig nincs és asztali procikon is az Intel a Tualatinig, az AMD az Athlon 64-ig nem használt kupakot. Oda is kellett figyelni a lesarkatásra a hűtő le és felszerelésébél, viszont a paszta közvetlen a chipre ment.


Ma is bevett gyakorlat, hogy extrém tuninghoz lebontják a kupakot és a paszta, illetve a hűtőtönk közvetlen a chipre megy.


Ha a kupak kicsit repedt, de amúgy a processzor jól működik akkor nem ég a ház. Valószínűtlen, hogy bármi komolyabb gondot okozna. Ha viszont a sérülés rosszabbodik (a repedés nagyon megnyílik, a kupak egy része letörik), az okozhat gondot a hőátadással.

2020. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem függ ez a paszta anyagtól is? Mármint nem lehet közvetlen a chipre bármilyen anyagú pasztát kenni, nem?

Amúgy ja, akkor ezek szerint nem volt igazam, csak a paszta összetételével kapcsolatban rémlett valami és valamiért ennyi maradt meg bennem.

2020. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos műszaki feltételeknek minden pasztának meg kell felelnie. Én még nem találkoztam olyannal, ami problémát okozna kupak nélküli procin, legyen az asztali (Pentium 3, Athlon XP) vagy noti.


Ezek a paszták általában szilikonból és valamilyen szigetelő fémoxidból állnak.

2020. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!