Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kockáztatok utángyártott...

Mit kockáztatok utángyártott laptop akku vételével? Gyanúsan olcsó!

Figyelt kérdés

Dell business class gép a gyári akku kaputt, 20 percet se bírja már. Egy új eredeti dell 14.000 ft lenne, míg az aliexpressen már 5000-ért van utángyártott az eredetivel paramétereiben mindenben megegyező akku.

Megvegyem? Azért nem mindegy hogy 14000 vagy 5000.

Na de nevesincs gyártótól....

(ellenvetés magamnak: kollegám gépében évek óta ebayről vett nevesincs utángyártott akku van és semmi baja)


2020. aug. 1. 13:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmit nagyjából. Vedd meg nyugodtan.
2020. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Aliexpressen? Akkor inkább vegyél utángyártottat Mo-n, egy boltban. Azt ha be tudták hozni az országba és megkapta a szükséges tanusítványokat, akkor biztonságos.

Aliexpressen vásároltam már jópár dolgot, még telefon akkut is, amikor még lehetett cserélni, de laptopba nem vennék. Azt kockáztatod, hogy kigyullad, felrobban, töltés közben nagyon felmelegszik és akkor gyullad ki/robban fel. Az meg szinte biztos, hogy nem fogja az se 20 percnél tovább bírni, mert a valós kapacitása töredéke a gyárinak. A sima AA méretű akkukkal is trükköznek és a valós kapacitásuk soha nem annyi, mint amit ráírnak. Ár-érték nagyjából együtt jár még a kínai termékeknél is.

2020. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Azt ha be tudták hozni az országba és megkapta a szükséges tanusítványokat, akkor biztonságos."

jajjj de naivak vagyunk... mert szerinted ami egy hazai boltba bekerült az fix hogy minden procedúrán átesett mi?


Szürkeimport és feketeimport? mind valamit?

2020. aug. 1. 14:37
 4/16 A kérdező kommentje:

Meg aztán amit találtam utángyártott az meg alig olcsóbb mint az eredeti. Hát most nem fogok 11.000-ért utángyártottat venni ha 14 az eredeti.


Na de 5000-ért ....??

2020. aug. 1. 14:38
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen okos vagy akkor minek tetted fel a kérdést pubika? Vedd meg nyugodtan, hisz már úgyis eldöntötted hogy megveszed.
2020. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

voltaképp igen már meg is rendeltem.


főleg hogy ráakadtam az egyik hazai laptoposnál az általam rendelt "Mtech" gyártmányú akkura 11.000-ért---- ezt megrendeltem az aliról free shippinggel 4800-ért....

2020. aug. 1. 14:52
 7/16 hypno ***** válasza:

Valószínűleg hamarabb használódik el, mint a gyári.

Mondjuk fél-egy évvel.

Egyébként nagyjából pont azt a minőséget kapod mintha itthon vennél utángyártottat.

2020. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

1, amit itthon árulnak normálisan, az CE tannusítványos lesz, akármennyire szeretnél hinni a demagóg hülyeségben.


2, attól, hogy valami esetleg nem rendelkezik ezzel, még nem lesz használhatatlan gagyi.


Sajnos mind a ketten hülyék vagytok =D

2020. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"attól, hogy valami esetleg nem rendelkezik ezzel, még nem lesz használhatatlan gagyi." Ilyet senki sem állított, de ha már egy drága laptopba veszek akkut vagy egy drágább elektromos készüléket a lakásba, akkor én inkább vennék egy szükséges tanusítványokkal rendelkező eszközt, mint hogy kockáztassam párezer Ft-ért, hogy kigyullad, felrobban, zárlatos lesz, vagy egyszerűen csak nem úgy működik, mint kellene. Nem tudnék nyugodtan a lakásban hagyni még kikapcsolva se egy olyan elektromos cuccot, ami ki tudja hogyan lett gyártva, mennyire biztonságos. Spórolok 5-10ezer Ft-ot, aztán azon izgulhatok, hogy vajon kigyullad-e a lakás ameddig nem vagyok otthon vagy az ölemben lévő laptop.

De ez persze csak egy általános vélemény részemről, semmi köze a kérdéshez, hiszen a kérdező már úgyis megrendelte és nem érdeklik a válaszok.

2020. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
érdekel-vagy nem érdekel, addig amíg az egyik 14.000 a másik meg 5000 addig....
2020. aug. 1. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!