Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik "tüske" hiányzik az...

Egyik "tüske" hiányzik az alaplapról. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete vásároltam hardverapróról, most jutottam el odáig, hogy összerakjam a gépet, de észrevettem, hogy hiányzik a Panelben a GND feliratú "tüske". Mit lehet ezzel csinálni?

2020. aug. 4. 16:15
 1/9 Dongaben ***** válasza:
100%
Hülyeséget nem akarok írni, de ha anélkül működik, akkor semmit nem kell tenned. Emlékeim szerint, ez az audio előlapi bekötéshez kellene.
2020. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan honnan hiányzik? Mert kb minden ami az alaplapra csatlakozik, valahol kap földet (GND - Ground). Ha érted mit csinálsz, a hiányzó tüskére csatlakozó vezetéket rákötheted az alaplap bármely GND tüskéjére, vagy akár közvetlenül táp fekete színű vezetékére.
2020. aug. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az alaplap jobb alsó sarkában van egy "panel" nevezetű rész, oda lehet bekötni a power swt, a hdd ledet meg még másokat. Onnan hiányzik a jobb alsó sarokban lévő GND tüske.
2020. aug. 4. 16:47
 4/9 Dongaben ***** válasza:
100%
Akkor nagy hülyeséget nem írtam...:) Az előlapi audió csatlakozáshoz kell.
2020. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A power switch földje lesz az akkor szerintem. Ezen az ábrán a 8-as, ugye?


[link]

2020. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ezzel akkor mit lehet csinálni?
2020. aug. 4. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Power Switch színes drótja (nálam zöld) menjen a 6-osra, a feketét pedig a tápegység fekete vezetékére kell rákötni. Így ugyan az lesz a hatása, csak házibarkáccsal.
2020. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
GND = Ground azaz földelés.
2020. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam!
2020. aug. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!