Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire biztonságos így...

Mennyire biztonságos így használni a videókártyát?

Figyelt kérdés
Építettem egy pc-t összetákolva használt alkatrészekből amelyek a sufniban voltak, de sajnos a tápegység nem rendelkezik 8 pines PCI E csatlakozóval csak 6 pinessel. A videókártya egy ASUS RX 570 8GB melynek nagyából 150 watt kell az alapján amit a neten leltem. Az alaplapról kap a kártya 75 wattot és a 6-os PCI E tápcsatlakozó szintén 75 wattot tud papíron. Szóval papíron körülbelül elégnek kell lennie, de továbbra is zavar a gondolat hogy mi van ha nem fogja kiszolgálni és csak kinyírom a tápot. Szóval mennyire biztonságos így? Van estleg valaki aki használt már így kártyát? Ha igen mik a tapasztalatok?
2020. aug. 5. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, sőt óvva intelek ettől, hogy ezzel a táppal üzemeltesd a géped. Lehet, hogy működne, de tapasztalataim alapján, ha valamiben nem vagy biztos a hardveres dolgokon belül, akkor azt már nem szabad erőltetni. Az a biztos, hogy ha rászánsz egy kis pénzt és veszel egy megbízható tápot, lehetőleg újonnan. Legfeljebb 15 ezerért tudsz olyan tápot venni, ami 8 pines csatlakozóval rendelkezik, teljesítményben pedig több, mint elég. Nekem Cooler Master tápom van, ami 550W-ot tud. Egy 1060 GTX 6gb-ot üzemeltet a többi komponenssel együtt.
2020. aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Inkább vegyél egy ilyet: [link]
2020. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az elsővel
2020. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Az egyesnek igazavan 100%.ban
2020. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én GTX 1080 amnak egy 8 és egy 6 pines kell és papiron a 8 as is kiszolgálná de nekem el se indul ha a 6 pines nincs bedugva így 2 molex van átalakítva egy 6 pinesre. Lassan 2 éve üzemel így de tényleg általában ha egy tápon nincs annyi csatlakozó amennyi a kártyának kell nem szabad erőltetni. Lassan én is leváltom ezt a tápot
2020. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem tudom a #2-est miért húztátok le.


az is jó megoldás LEHET. Ez attól függ, hol mennyit tud leadni a tápod. ezt a leírásából megtudhatod. biztos hogy benne van, melyik kimeneten hány ampert tud leadni stabilan.

az ilyen közösítők esetében pedig arra kell figyelni, hogy ne egy ágról tápláld a két molexet.


tehát ha megy a 10. osztályos fizika (azt hiszem akkor tananyag a P = U * I) és körültekintő vagy akkor nem feltétlen kell másik tápot venned. tény: elegánsabb megoldás, de egy ilyen átalakítóval sem lesz semmi baja a tápodnak HA a leírásban foglaltak szerint le tudja adni a szükséges teljesítményt a hatásfok figyelembevétele mellett is.

2020. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!